Знижка -10% на безліч книжок для передплатників MEGOGO

Детальніше
Димітрис Димітріадис

Димітрис Димітріадис

Δημητριάδης Δημήτρης

Димітрис Димітріадис народився в Салоніках у 1944 році. Вивчав театр і кіно в Брюсселі з 1963 по 1968 рік. Там же в 1966 році він написав свою першу п'єсу французькою "Ціна бунту на чорному ринку". Вона була поставлена в Театрі д'Обервільє після подій студентських протестів 1968 р. відомим французьким драматургом Патрісом Шеро, який сам зіграв у ній головну роль.

У 1978 році вийшов перший прозовий твір Д.Димітріадиса "Гину як країна", який став сенсацією і донині залишається знаковим текстом для грецької прози другої половини 20 ст., до якого часто звертаються режисери. Найбільш незвичною постановкою стала вистава, режисована Стельосом Красанакісом, психіатром Психіатричної клініки Аттики, ролі в якій виконують пацієнти з наркотичною залежністю. Твір є своєрідним експериментом-шляхом, яким веде читача крізь руїни суспільства, демонструє, як деградує людська особистість, на споді якої несподівано виникає краса, що не потребує оцінок та інтерпретацій. З 1971 року Д.Димітріадис починає професійно займатися перекладами. Він перекладає Жана Жене, Жан-Поля Сартра, Моріса Бланшо, Жоржа Батая, Вітольда Ґомбровича, Мольєра, Шекспіра, Маргеріт Дюрас, Моріса Метерлінка, Оноре де Бальзак, Семюел Беккета, Теннессі Вільямса, а також робить внутрішні переклади античної драматургії: Арістофана, Есхіла, Софокла та Евріпіда

У 2003 році вийшли друком 1-й і 7-й томи його багатотомника "Антроподія: Неповне тисячоліття", які удостоюються Державної премії Греції в галузі літератури.

У сезоні 2010-го року французький театр «Одеон» зробив річну присвяту творчості Д. Димітріадиса. В рамках вшанування були представлені такі вистави: "Гину як країна" (режисер Михаїл Мармарінос), "Шал тварин перед забоєм" (режисер Катерина Гоцці) та світова прем'єра "Циклічність площі" (режисер Джорджіо Барберіо Корсетті).

Видавництво
Ціна, грн
Категорія
Мова
Ілюстрації

1 книжка

Немає на полицях

Забуття. П’ять театральних монологів