Дорогою до Віґан-Пірсу
198 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
Подорожі Джорджа Орвелла (1903—1950) шахтарськими містечками північної частини Англії описані у творі «Дорогою до Віґан-Пірсу» (1937). У Віґані Орвелл відвідав безліч будинків, в яких жили робітники, зробив докладні записи про житлові умови та заробітну плату. Він спустився у вугільну шахту Брін-Холл, читав звіти про умови праці на шахтах і медичні документи робітників. Ці нотатки увійшли в першу частину книги як своєрідні соціологічні дослідження умов життя і праці робітничого класу промислових міст у період між Першою і Другою світовими війнами. Але Орвелл не просто подає сухі факти і цифри, а описує роботу в шахті, шахтарів, помешкання бідноти настільки детально і образно, що читачу може здатися, ніби він сам побував там разом з автором.
Друга частина книги — це есе про еволюцію політичної свідомості самого автора в середовищі середнього класу. «Я народився у суспільстві, яке можна вважати низами верхівки середнього класу», — іронізував він про своє соціальне становище
Категорії
Про автора

Джордж Орвелл
39 книжок
Англійський письменник, прозаїк, журналіст, есеїст і критик, найбільш відомий своїми романами «Колгосп тварин» і «1984». Джордж Орвелл – один із найвидатніших письменників 20-го століття, прозаїк, есеїст і критик, найбільш відомий своїми романами «Колгосп тварин» (1945) і «1984» (1949).
Для його творчості характерна соціальна критика, опозиція до тоталітаризму та підтримка демократичного соціалізму. Справжнє ім'я Ерік Артур Блер. Після навчання в школі та служби в британській поліції в Бірмі, вирішив стати письменником. Почав жити серед бідних, перебивався різними роботами, щоб звести кінці з кінцями, в тому числі працював посудомийником.
У 1928 році він поїхав до Парижа. Протягом короткого часу Орвелл працював вчителем у невеликій приватній школі, згодом влаштувався на пів ставки в букіністичну крамницю. Цей життєвий досвід ліг в основу першого великого роману письменника «У злиднях Парижа та Лондона». У книзі представлено жорстокий погляд на життя робітничої бідноти та тих, хто веде нестабільне існування. Не бажаючи бентежити свою сім'ю, автор опублікував книгу під псевдонімом Джордж Орвелл. У грудні 1936 року виїхав до Іспанії, щоб взяти участь у громадянській війні, яка точилася між лівими республіканцями та фашистськими націоналістами. У ній брали участь деякі іноземні добровольці. Там він був поранений у горло.
Тим часом комуністи почали арештовувати інодумців, і Орвелл був змушений тікати з Іспанії. Після прибуття до Британії він написав «Данина Каталонії», опубліковану в 1938 році. Орвелл почав серйозно хворіти, в 1938 році йому поставили діагноз туберкульоз. На початку Другої світової війни Джорджа Орвелла не взяли на військову службу, але з 1941 по 1943 рік він працював на ВВС. У 1945 році була опублікована його велика сатира «Колгосп тварин», а за кілька років вийшов його найвідоміша антиутопія «1984», де змалював жахливе тоталітарне суспільство майбутнього, в рисах якого впізнається тодішній устрій Радянського Союзу. Але здоров'я письменника підводило.
У жовтні 1949 року Джордж Орвелл одружився зі своєю другою дружиною Сонею, а вже в січні 1950 року помер від туберкульозу. Йому було лише 46 років.