Превью "Марія Примаченко: Слава Україні" - Фото №1

Марія Примаченко: Слава Україні

Безкоштовна доставка
1220 грн
Кількість сторінок
176
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2023
Мова
Українська, Англійська
Розмір
230x280x12 мм
Вага
780 г
Ілюстрації
Кольорові
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Крейдований
ISBN
978–617-7482–60-3
Штрихкод
9786177482603
Артикул
125168243270
1220 грн

Про книжку

Це видання включає понад 100 оригінальних творів Марії Примаченко із колекції Національного музею українського народного декоративного музею (Київ), родинної колекції Пономарчуків (Київ).  А також приватні речі мисткині – фартух, жіноча сорочка, вишиті художницею панно і ножиці, якими вона працювала, надані Фундацією родини Примаченко. Тексти створили Пітер Дорошенко (передмова), вступна стаття Оксани Семенік, в якій дослідниця розглядає багатогранну творчість Марії Примаченко від міфології й фольклору до її всесвіту, від іронії над радянською системою до Чорнобильської катастрофи, від кераміки до вишитих полотен (про які мало хто знає навіть в Україні).

Про унікальний світ Марії, як і її вплив на родину й ширше – мистецький контекст в Україні, теперішній світ (виставки в Люксембурзі, Дрездені, картини на Венеціанська бієнале 2022-го, в лондонській галереї Saatchi, швейцарському open art museum, ін.) про звички й буденне життя прабабусі розповідає правнучка Анастасія Примаченко в бесіді з Пітером Дорошенком, директором Українського Музею в Нью-Йорку і куратором однойменної виставки, що триватиме в Нью-Йорку від 7 жовтня 2023-го до 7 квітня 2024-го року.

Це перша виставка Марії Примаченко в Північній Америці й перший повноцінний двомовний каталог виставки, які мають на меті продемонструвати інтернаціональним глядачам самобутню творчість однієї з найвизначніших мисткинь України.

Марія Примаченко завжди була нашою силою й нашою славою українською. А від початку великої війни її ім’я та творчість набули світового визнання. Виставки її творів звучать як важливий символ, як привітання від багатьох сердець: слава Україні!

Про авторів