Превью "Коротка історія правил. Чому ми робимо так, а не інакше" - Фото №1

Коротка історія правил. Чому ми робимо так, а не інакше

Rules: A Short History of What We Live By

Безкоштовна доставка
399 грн
Кількість сторінок
368
Видавництво
Обкладинка
М'яка
Рік видання
2024
Мова
Українська
Розмір
145x215 мм
Перекладач
Ярослав Лебеденко
Ілюстрації
Чорно-білі
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8299-17-0
Штрихкод
9786178299170
Артикул
363360447831
399 грн

Про книжку

Правила впорядковують майже кожен аспект нашого життя. Вони визначають наш робочий час, диктують, як ми водимо машину і накриваємо на стіл, організовують наше життя від народження до смерті. Ми можемо погоджуватися з правилами, боротися проти них чи узгоджувати щось абсолютно нове, але жодна культура не може обійтися без них.

У книзі «Коротка історія правил. Чому ми робимо так, а не інакше» історикиня Лоррейн Дастон описує розвиток та еволюцію правил від давнини до сучасності. Вона яскраво ілюструє, як правила можуть змінюватися — як гнучкі правила стають жорсткішими, або навпаки і як колись надокучливі приписи стають повсякденними нормами. Вона досліджує, коли правила працюють, а коли ні і чому деякі філософські проблеми пов'язані з правилами такі ж давні, як і сама філософія, а інші — такі ж сучасні, як комп’ютери.

Про автора

Лоррейн Дастон
Лоррейн Дастон публікує праці з історії науки, включаючи історію ймовірності та статистики, чудеса в ранньомодерній науці, виникнення наукового факту, наукові моделі, об'єкти наукового дослідження, моральний авторитет природи та історію наукової об'єктивності. Серед останніх книг — англійське видання Against Nature. Її поточні проєкти включають історію правил, значення модерну в історії науки, міжнародне управління в науці з кінця ХІХ століття та зв'язок між моральним і природним порядками. Вона є лауреаткою премії Pfizer та медалі Сартона Товариства історії науки, премії Шеллінга Баварської академії наук, медалі Ліхтенберга Геттінгенської академії наук, премії Лумана Білефельдського університету, а також почесних докторських ступенів Принстонського та Єврейського університетів. У 2018 році вона була нагороджена премією Дана Давида в галузі історії науки. Окрім керівництва II відділом MPIWG, вона є постійним запрошеним професором у Комітеті соціальної думки Чиказького університету та постійним науковим співробітником Берлінського наукового коледжу (Wissenschaftskolleg zu Berlin).