Купуй книжки — отримуй передплату MEGOGO!
ДетальнішеХмари
450 грн
для передплатників MEGOGO
Опис
«Зібрались ті сумні хмари з усіх усюдів, і давно вже заступили нам ясне прозоре небо, і закутали в тінь та мряку наш рідний край. І хто розжене ті сумні хмари?» — писав Іван Нечуй-Левицький понад 150 років тому, відчуваючи тривогу за майбутнє України. Минуло півтора століття, а ці слова все ще відлунюють у серцях.
«Хмари» — це повість про тих, хто шукає свій шлях у мінливому світі. Герої намагаються зберегти віру й ідеали, помиляються, падають, але підіймаються знову. Автор майстерно змальовує життя української інтелігенції XIX століття — з її сумнівами, прагненнями й нескінченними внутрішніми пошуками. Герої балансують між особистим щастям і відповідальністю перед ближніми, а їхні історії сповнені болю, любови й сподівань.
«Хмари» запрошують зазирнути в душі тих, хто прагнув змінити світ, але через страхи й сумніви не знав як.
Та чи розвіються ті хмари над їхніми серцями? І, можливо, після найтемнішої ночі таки зійде сонце?
Категорії
Про автора

Іван Нечуй-Левицький (1838–1918) – справжнє ім'я Іван Левицький – український письменник-реаліст періоду пореформеного кріпацтва, етнографіст та фольклорист. Він опирався на свій досвід студента семінарії, а згодом провінційного вчителя, щоб зобразити різні верстви населення, як освічену інтелігенцію, так і нижчі верстви населення в одних із перших соціальних романів в українській літературі. Використання об'єктивної оповіді та фольклорних деталей посилює реалістичний ефект його творів. Писав під різними псевдонімами: Іван Нечуй, І. Баштовий, Гр. Гетьманець та О. Криницький. Найбільш відомий своїми реалістичними романами, такими як «Микола Джеря» (1878), «Кайдашева сім'я» (1879) та «Маруся Богуславка» (1875).
Народившись у сім'ї священника, Іван пішов слідами батька, здобувши богословську освіту. Закінчивши Київську духовну академію, Левицький здобув ступінь магістра і отримав посаду викладача в Полтавській духовній семінарії. Він продовжив свою викладацьку кар'єру в кількох інших навчальних закладах, поки в 1885 році не переїхав до Києва, де присвятив себе письменницькій діяльності. У Києві Іван Левицький також брав активну участь у Старій Громаді (1859-1876; київська організація, сформована українською інтелігенцією, яка займалася переважно громадською, культурною, політичною та науковою діяльністю). Перші твори Івана Левицького були опубліковані під псевдонімом Іван Нечуй у різних львівських періодичних виданнях, публікував популярні праці з української історії, мови та міфології, а також на інші теми.