Жанна батальйонерка
225 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
Роман «Жанна батальйонерка» розкриває не надто висвітлену в українській літературі тему Першої світової війни та участі в ній українців. У ньому відображено історичну ситуацію: у 1917 році російський уряд вирішив використати жінок на фронті, сформувавши так звані жіночі «батальйони смерті». Герой роману Шкурупія — київський студент Стефан Бойко, який не піддається пропагандистській імперській істерії, і його кохана Жанна — ідеальна мішень для пропаганди. Роман насичений антиколоніальними темами та мріями про історичний підйом України, передчуттями, що наближається поява УНР.
Авторка ключа до прочитання: Ольга Полюхович — літературознавиця, кандидатка філологічних наук, викладачка катедри літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія»
Категорії
Про автора

Гео Шкурупій
6 книжок
Гео Шкурупій (1903 – 1937) – український письменник, кіносценарист та журналіст. Представник напряму панфутуризму. Гео навчався у Київській класичні гімназії, а після її закінчення вступив на медичний факультет Київського університету, в якому провчився тільки рік. У 1920 році він дебютував в альманасі «Гроно» з прозовими творами «Ми» і «В час великих страждань», а через рік видрукував в альманах «Вир революції» свою добірку поезі.
Гео належав до таких літорганізацій, як «Комкосмос», «Асоціація панфутуристів» та ВАПЛІТЕ. З 1930-го року Гео почав очолювати київську філію «Нової ґенерації» й став редактором її друкованого органу – «Авангарду – альманаху пролетарських митців Н. Г.». У 1934 році Гео арештовують за приналежність до «київської терористичної організації ОУН». Через 3 роки більшовицький режим засудив Шкурупія до смертної кари.
Книжка в серіях

Перед вами серія «Неканонічний канон», покликана перевідкрити знайомих незнайомців. У ній ви знайдете цілий спектр українських авторів та їхніх творів — від Підмогильного і Багряного до Хвильового та Йогансена, від вишуканого інтелектуального роману до динамічного пригодницького, від новаторської урбаністичної прози до психологічних текстів.
Кожен текст супроводжується ключами для прочитання від українських літературознавців. Вони розкажуть, на що варто звернути увагу, і допоможуть подивитися на тексти українських класиків по-новому.