Метелики на шпильках. Б’є восьма. Повнолітні діти
315 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
Трилогія Ірини Вільде — це тексти про складність адаптації дівчинки до дорослого світу, до вимог, цінностей і незрідка подвійної моралі початку ХХ століття. Навіть власний дім стає місцем психологічних травм та сексуального насилля. Вже там героїня Вільде почувається пришпиленим метеликом, барвистою, святково вбраною істотою, котрою милуються поціновувачі колекції. Тринадцятилітня дівчинка існує насамперед для того, щоб їм подобатися, розважати. Школа і суспільне життя тільки підсилюють відчуття задухи для дівчини.
Але це момент, коли вимоги патріархального соціуму входять уже в цілковиту суперечність з реальними життєвими потребами, що були спричинені Першою світовою війною. Це покоління вже інше. І свідома відмова головної героїні від заміжжя стає найвиразнішою демонстрацією цих змін.
Але дорослішання — це не тільки свобода особистих виборів, а й політичне зростання. Тиск колоніальної культури підштовхує Дарку робити усвідомлений політичний вибір — від гімназійної організації, у якій Дарка бере участь більше з цікавості до української мови і культури, до активної участі в українському русі Буковини.
Авторка ключа до прочитання: Віра Агеєва — упорядниця серії «Неканонічний канон», літературознавиця, літературна критикиня, лауреатка Шевченківської премії.
Категорії
Про автора
Ірина Вільде
5 книжок
Ірина Вільде — українська письменниця. Лауреатка Шевченківської премії. Депутатка Верховної Ради УРСР 2-го скликання. Очолювала Львівську організацію Спілки письменників України. Псевдонім Дарини Дмитрівни Полотнюк-Макогон. Вона народилася в м. Чернівці в родині письменника Дмитра Макогона, який походив з давнього шляхетського роду.
За збірку новел «Химерне серце» і повість «Метелики на шпильках», Ірина Вільде стала лавреаткою другої нагороди премії Товариства письменників і журналістів ім. І. Франка — найпрестижнішої літературної відзнаки в українській Галичині. Працювала кореспонденткою газети «Правда України», була обрана депутаткою Верховної ради УРСР, до обласної і міської рад м. Львова. Нагороджена двома радянськими орденами. Отримала Шевченківському премію за роман «Сестри Річинські». Довгий час була головою Львівської організації Спілки письменників УРСР.