Пітер Гуджар: Ріальто
Про книжку
Пітер Гуджар: Ріальто – це каталог виставки, що проходить в Українському Музеї в Нью-Йорку (https://www.theukrainianmuseum.org/rialto-peter-hujar). Куратор виставки та укладач видання Пітер Дорошенко.
До каталогу увійшло 77 магічних творів відомого американського фотографа українського походження Пітера Гуджара. Всі вони представляють перші 15 років творчої кар’єри мистця, велика частина якої була пов’язана з проживанням в «українському селі» Нью-Йорка – теперішньому Іст Віллідж.
Крім передмови, яка є кураторським дослідження творчості Гуджара, Пітер Дорошенко провів і підготував для каталогу три інтерв’ю з найближими друзями мистця (Лінда Розенкранц, Вінс Алетті, Стівен Коч), а також залучив нарис Тіма Бланкса.
Пітер Дорошенко: «Протягом тридцяти шести років я вивчав Гуджара й стежив за його творчістю, а після того, як обійняв посаду директора Українського Музею в Нью-Йорку, зробив організацію виставки його робіт пріоритетом. У центрі уваги виставки «Пітер Худжар: Ріальто» — переосмислення трьох важливих серій робіт за перші п’ятнадцять років фотографічної кар’єри мистця, багато з цих творів ніколи не виставляли. Уперше глибоко висвітлено «Саутбері» (1957), «Флоренцію» (1958) і «Капуцинські катакомби Палермо» (1963). Виставка також віддає належне роботам, завдяки яким Худжар найбільш відомий: чорно-білі портрети мислителів, художників, танцюристів богемного центру міста, де він жив і працював.
Пітер Худжар був відомим фотографом, якого найбільше знали за чорно-білими портретами друзів і коханих та нью-йоркського андеграунду. Мистець народився 1934 року в Трентоні, штат Нью-Джерсі, і виріс у Нью-Йорку. Його батьки були американцями українського походження в першому поколінні, і він провів більшу частину свого раннього дитинства з бабусею-українкою, яка була іммігранткою. Життя з бабусею в українській родині глибоко вплинуло на життя й творчість Худжара, сформувало його ідентичність і мистецьке бачення».
Категорії
Про автора
Пітер Дорошенко
2 книжки