Превью "Історія повсякдення. Київ. Початок ХХ століття" - Фото №1

Історія повсякдення. Київ. Початок ХХ століття

460 грн

414 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
256
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2023
Мова
Українська
Розмір
140x210x20 мм
Вага
368 г
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
ISBN
978-966-03-9072-0
Штрихкод
9789660390720
Артикул
281511022497
460 грн

Про книжку

Ця книжка охоплює трохи більше ніж півтора десятка років на зламі ХІХ–ХХ століть. Це час надзвичайних змін у Києві — територіальних, інфраструктурних, економічних, соціальних. У цей час Київ був імперським містом, але все ж зберігав символічне значення як історичний центр і для українців, які саме почали усвідомлювати себе нацією, і для імперії, яка приміряла на себе шати наступниці Русі.

Описані в книжці невидимі процеси показують, як змінювалася видима київська реальність — від топографії до зовнішнього вигляду вулиць. Як розросталося місто й формувалися нові його райони. Як засновувались і працювали знакові підприємства міста, такі як машинобудівний завод «Гретер і Криванек» на Шулявці (колишній завод «Більшовик»), кондитерська фабрика «Валентин Єфімов» (нині — фабрика концерну «Рошен»), витворювалися нові галузі міської економіки. Як приїздили в Київ і навіщо — на роботу, розважитися чи відвідати церкви. Хто і як керував містом і забудовував його прибутковими будинками та чи не була ця забудова хижацькою, чи ефективним було урядування.

У цій книжці показано місто і людей на його тлі, які користувалися з його принад, вигод і водночас творили їх своєю працею, талантом, самою своєю присутністю. Врешті, показано Київ напередодні не так Першої світової війни, як революції 1917–1921 рр., національно-визвольних змагань за українську державність.

Про автора

Тетяна Водотика
Тетяна Водотика – українська історикиня, директорка магістерської програми з урбаністики та повоєнної відбудови Київської школи економіки. Авторка таких книг, як «Виклик, шанс, зміна. Історія українського підприємництва», «Історії успіху. Видатні українські бізнесмени ХІХ ст.», «Простір можливостей. Україна в добу заліза та пари» та багатьох інших.