ТЕУРА. СОФІЯ ЯБЛОНСЬКА
1350 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
“ТЕУРА. СОФІЯ ЯБЛОНСЬКА” – проєкт, який представляє світові й Україні визначну українську фотографку, письменницю, мандрівницю, кінодокументалістку Софію Яблонську (1907-1971).
“Теурою” – червоною птахою – назвали Софію й таким чином визнали “своєю” тубільці острова Бора-Бора, де вона однією з перших з’явилася з фото- та кінокамерою. В Індокитаї, Єгипті, Цейлоні, Балі, Таїті, Новій Зеландії – скрізь в світі, знімала “живу” картину життя, а не модні на той час постановки.
До фото альбому, що видрукуваний українською та французькою мовами (окремі версії), включені її фотографії з навколосвітівої подорожі 1930-х років.
Передмова-есей – Оксана Забужко (Київ)
Фотографії з архіву Наталі Уден-Яблонської, внучки Софії (Париж)
Біографія: Вероніка Гоменюк та Андрій Беницький (Львів)
Підписи до фото: Наталка Бешта
Відбір ілюстрацій та дизайн: Марія Норазян та Ілля Павлов, студія Графпром
Категорії
Про автора

Оксана Забужко
19 книжок
Оксана Забужко – українська письменниця, поетеса, есеїстка, літературознавиця та філософиня. Одна з найвпливовіших інтелектуалок сучасної України, чиї твори перекладені багатьма мовами й стали знаковими для української літератури після здобуття незалежності. Її творчість поєднує глибокий психологізм, феміністичний погляд на суспільство та переосмислення історичних процесів.
Літературну діяльність Забужко розпочала з поезії – ще в дитинстві писала вірші, які батько дбайливо збирав. Однак її перша збірка так і не вийшла друком через політичні обставини. Вона здобула філологічну освіту, а згодом захистила дисертацію з естетики. Працювала викладачкою, а після здобуття Україною незалежності активно долучилася до літературного процесу. Проривом став роман «Польові дослідження з українського сексу» (1996), який викликав суспільний резонанс і відкрив нову сторінку в українській прозі.
У творчому доробку Забужко понад два десятки книжок – поезія («Травневий іній»), проза («Сестро, сестро», «Музей покинутих секретів»), літературознавчі та філософські праці («Notre Dame d'Ukraine», «Філософія української ідеї», «Шевченків міф України»), есеї («З мапи книг і людей», «І знову я влізаю в танк»). Після 2022 року активно працює над темою російсько-української війни – її книга «Найдовша подорож» отримала міжнародне визнання.