Леді з гвоздиками. Жінка землі
Lady with Carnations. Woman of the Earth
Про книжку
У творах Арчибальда Кроніна, що увійшли до цієї книжки, автор порушує вічні теми кохання і самопожертви, сильної духом особистості, яка досягає своєї мети і не падає на коліна, попри грізні удари долі.
Головна героїня роману «Леді з гвоздиками» Кетрін Лорімер – успішна і багата жінка, власниця антикварного магазину. Вона опікується своєю племінницею Ненсі, яка прагне за будь-яку ціну стати великою актрисою. Кетрін і Ненсі несподівано виявляють, що закохані в одного чоловіка. Про подальший розвиток подій і всі перипетії з мініатюрою Гольбейна майстерно описано в романі.
Повість «Жінка землі» – історія про сімейні стосунки, з давніми таємницями, нездійсненими мріями і несподіваними поворотами долі.
Одного дня село сколихнула звістка – у школі буде нова вчителька-практикантка Джес Лауден, незаміжня мати якої, будучи вагітною, втекла з цього села близько двадцяти років тому, бо не витримала цькування. Джес – красива, розумна і надзвичайно смілива дівчина, але так схожа на свою матір...
Уперше перекладено українською мовою.
Категорії
Про автора
Арчибальд Кронін
7 книжок
Арчибальд Джозеф Кронін – шотландський лікар і письменник, драматург, публіцист, один з найвідоміших оповідачів ХХ століття, чиї твори, що поєднують реалізм із соціальною критикою, завоювали велику любов читачів. Кронін здобув освіту в Університеті Глазго і служив хірургом у Королівському флоті під час Першої світової війни. Практикував у Південному Уельсі, а потім, як медичний інспектор шахт, досліджував професійні захворювання у вугільній промисловості.
У 1926 році він відкрив медичну практику в Лондоні, але покинув її через поганий стан здоров'я, а на дозвіллі написав свій перший роман "Замок капелюшника" (1931; екранізований у 1941 році) - історію шотландського капелюшника, одержимого ідеєю про можливість свого шляхетного походження. Ця книга одразу ж мала успіх у Британії. Четвертий роман Кроніна, "Зірки дивляться вниз", який описує різні прояви соціальної несправедливості в шахтарській громаді Північної Англії з 1903 по 1933 рік, завоював міжнародну читацьку аудиторію. За ним йшла "Цитадель", яка показала, як жадібність приватних лікарів може спотворювати належну медичну практику. Однією з найпопулярніших книг письменника стала "Ключі царства" про римо-католицького місіонера в Китаї. Серед наступних романів Кроніна - "Зелені роки" (1944; екранізація 1946), "Шлях Шеннона" (1948), "Дерево Іуди" (1961) та "Пісня про шість пенсів" (1964) та ін.