Тягар пристрастей людських
Of Human Bondage
Про книжку
Вільям Сомерсет Моем — британський письменник, один із найвидатніших прозаїків 1930-х років, визнаний класик англійської літератури ХХ століття. За значний внесок у розвиток літератури він був нагороджений Орденом кавалерів Пошани. «Тягар пристрастей людських» — напівбіографічний роман автора, який тричі екранізували та який набув слави культового твору ХХ століття. Це історія Філіпа Кері, невтомного шукача сенсу життя. Упродовж усього життя — під час навчання в Німеччині, Лондоні, Парижі, — герой не полишає мрії стати художником. Довгі розмови про вічне стають ковтком живої води, додаючи наснаги не зупинятися у пошуках себе та істини. Та що, як відповіді на ці запитання вже давно були відомі Філіпові? Його доля круто змінюється, коли він відкриває для себе світ людських пристрастей. Проте цей вир згубних бажань і душевних мук перетворюється на неабиякий тягар...
Категорії
Про автора
Вільям Сомерсет Моем
4 книжки
Вільям Сомерсет Моем – англійський прозаїк, драматург, літературний критик та дипломат. Моем відвідував Королівську школу в Кентербері, а потім – Гейдельберзький університет. Саме в Гейдельберзі Моем написав свою першу книгу, яка була біографією Джакомо Меєрбера, але згодом знищив рукопис. З 1892 по 1897 роки Моем навчався в медичній школі лікарні Святого Томаса в Ламбеті. Він продовжував писати щовечора, поки здобував медичний ступінь.
У 1897 він опублікував свій перший роман, який називався «Ліза з Ламбета». Через місяць після його публікації він здобув кваліфікацію лікаря, але покинув медицину задля кар’єри письменника. Наступні роки Моем багато писав й, зокрема, створив роман «Маг», заснований на біографії Алістера Кровлі. До Першої світової війни він уже написав тринадцять п’єс і вісім романів. Після Другої світової Моем оселився на півдні Франції й регулярно пересувався між Англією та Ніццою аж до своєї смерті. У літературі Моем особливо закарбувався як прозаїк, хоч ранні його успіхи були пов’язані саме з драматургією. Найвідомішими його творами є «Маг», «Тягар пристрастей людських», «Театр» та «Розмальована вуаль».