Превью "Розстріляне відродження. Семенко, Седляр, Старицька-Черняхівська, Хвильовий, Хоткевич, Шкурупій" - Фото №1

Розстріляне відродження. Семенко, Седляр, Старицька-Черняхівська, Хвильовий, Хоткевич, Шкурупій

Безкоштовна доставка
290 грн

261 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
352
Видавництво
Обкладинка
М'яка
Рік видання
2023
Мова
Українська
Розмір
127x200x16 мм
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
ISBN
978-617-551-561-7
Штрихкод
9786175515617
Артикул
926656596067
290 грн

Про книжку

Розстріляне відродження — духовно-культурне та літературно-мистецьке покоління 1920–1930-х рр. Його розвиток відбувався в умовах масових переслідувань і репресій. До цього видання увійшли твори таких авторів: вірші та поеми Михайля Семенка, частково п'єса «Богдан Хмельницький» Гната Хоткевича, повість «Міс Адрієна» та віршовані памфлети «Божественна комедія» Ґео Шкурупія. У видання також увійшли: повість «Жива могила» Людмила Старицької-Черняхівської, яка померла в потязі на депортацію, а також частково роман «Санаторійна зона» й оповідання «Я (Романтика)» Миколи Хвильового, який на знак протесту заподіяв собі смерть. Розстріляли й Василя Седляра, репродукції робіт якого є в цьому виданні.

Про авторів

Гео Шкурупій

Гео Шкурупій (1903 – 1937) – український письменник, кіносценарист та журналіст. Представник напряму панфутуризму. Гео навчався у Київській класичні гімназії, а після її закінчення вступив на медичний факультет Київського університету, в якому провчився тільки рік. У 1920 році він дебютував в альманасі «Гроно» з прозовими творами «Ми» і «В час великих страждань», а через рік видрукував в альманах «Вир революції» свою добірку поезі.

Гео належав до таких літорганізацій, як «Комкосмос», «Асоціація панфутуристів» та ВАПЛІТЕ. З 1930-го року Гео почав очолювати київську філію «Нової ґенерації» й став редактором її друкованого органу – «Авангарду – альманаху пролетарських митців Н. Г.». У 1934 році Гео арештовують за приналежність до «київської терористичної організації ОУН». Через 3 роки більшовицький режим засудив Шкурупія до смертної кари.

Людмила Старицька-Черняхівська

Людмила Старицька–Черняхівська (1868 – 1941) – українська письменниця та громадська діячка жіночого руху. З самого дитинства дівчина віршувала та складала казки. Згодом почала навчатися в приватній гімназії Віри Миколаївни Ващенко-Захарченко. Гімназистки видавали свій рукописний журнал, для якого Людмила написала повість «За Україну» та кілька сатиричних віршів.

У 1888 – 1893 роках Людмила брала участь у діяльності гуртка «Плеяда». У роки Першої світової Людмила була сестрою милосердя та брала активну участь у роботі Київського комітету. У 1917 році вона була обрана до Української Центральної Ради. Того ж року вона взяла участь у заснуванні Товариства (комітету) «Український національний театр». У 1919 році Людмила стала співзасновницею і заступницею голови Національної ради Українських жінок у Кам'янці-Подільському, а впродовж наступних років вона працювала у Всеукраїнській академії наук.

14 січня 1930 року Людмилу було заарештовано: її було засуджено до 5 років позбавлення волі, та 4 червня того ж року строк жінки було замінено на умовний. Після звільнення вона була вислана до тодішнього міста Сталіно, де займалася перекладацькою діяльністю. У 1941 році Людмилу звинуватили в антирадянській діяльності та вивезли конвоєм до Казахської РСР. Жінка померла в дорозі.