Превью "Собор Паризької Богоматері. Переказ" - Фото №1

Собор Паризької Богоматері. Переказ

199 грн

180 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
64
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2020
Мова
Українська
Розмір
135x205x10 мм
Вага
235 г
Перекладач
Марія Шурпік
Ілюстратор
Кетті Флорес
Ілюстрації
Кольорові
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-966-10-3881-2
Штрихкод
9789661038812
Артикул
304943123014
199 грн

Про книжку

Переказ класичного роману Віктора Гюго

Кілька років тому, оглядаючи Собор Паризької Богоматері чи, точніше кажучи, нишпорячи в ньому, автор цієї книги виявив у темнім закутку однієї з веж начертане на стіні слово: ANAГKH Ці досить глибоко вкарбовані в камінь, почорнілі від часу великі грецькі літери, у формі й розміщенні яких було щось притаманне готичній каліграфії, літери, які немовби свідчили про те, що начертані вони рукою людини середньовіччя, а особливо їхній зловісний і фатальний зміст глибоко вразили автора. Він запитував себе, він намагався збагнути, яка то стражденна душа не схотіла покинути світ, не залишивши на чолі старої церкви цього тавра злочину чи нещастя.

Минув час, і стіну (тепер я вже не пригадую навіть яку) обмазали чи обшкрябали, і напис зник. Саме так ось уже протягом двох століть поводяться з чудовими храмами середньовіччя. Їх нівечать всіляко — зсередини і зовні. Священик їх перефарбовує, архітектор обшкрябує, а згодом приходить юрба, яка їх руйнує. Отож нічого вже не лишилося від таємничого слова, викарбуваного на стіні похмурої вежі Собору Паризької Богоматері, нічого не лишилось і від невідомої долі, про яку так сумовито розповідало це слово, — нічого, крім нетривкого спогаду. Людина, яка начертала це слово на стіні, багато століть тому зникла, так само зникло із стіни храму слово, та й сам храм, може, незабаром зникне з лиця землі. Саме це слово й спричинилося до написання цієї книги.
Березень 1831

Про автора

Віктор Гюго

Віктор Гюго

4 книжки

Віктор Гюго – французький письменник, драматург, поет, публіцист, громадський діяч та член Французької академії. Народився Віктор у французькому місті Безансон. Освіту він здобув у Коледжі для дворян у Мадриді. Ще в юному віці він став лавреатом конкурсу літературної академії в Тулузі. Його дебютна збірка віршів «Оди й різні вірші» вийшла в 1822 році. Вона отримала чимало позитивних відгуків і сподобався навіть королю Людовику XVIII. Через рік він випустив свій перший роман і почав активно створювати п’єси. У 1925 році він отримав орден Почесного легіону. Найбільш відомим твором Гюго є його роман «Собор Паризької Богоматері», який він видав у 1931 році. Через 10 років він став членом Французької академії. Тривалий час Гюго займався політичною діяльністю, але після держперевороту 1851 року перебрався до Брюсселю, а потім остаточно перебрався на острів Гернсі. Після краху режиму Наполеона III Гюго повернувся до Парижа. У 1971 році його було обрано до Національної Асамблеї, однак зовсім скоро він склав свої повноваження на знак протесту проти консервативної більшості. Весь цей час Гюго продовжував писати. Його творчий доробок складає близько десяти романів, п’єс, декількох збірок поезії та есеїв. Помер Гюго в 1885 році.