Превью "Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука" - Фото №1

Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука

Безкоштовна доставка
250 грн

225 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
400
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2024
Мова
Українська
Розмір
170x240x25 мм
Вага
900 г
Ілюстрації
Кольорові
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-95415-0-6
Штрихкод
9786179541506
Артикул
528325195744
250 грн

Про книжку

Це перша цілісна біографія Івана Вовчука (1902–1979) – націоналіста зі Сходу України, соратника Степана Бандери та Романа Шухевича. Вовчук був однією з найвпливовіших осіб у середовищі українських націоналістів та серед української діаспори, і навіть мав вплив на американський Конгрес.

Постать Вовчука впевнено розвінчує одразу декілька антиукраїнських міфів, створених і нав’язаних Кремлем.

Найперше – розбиває міф про те, що українські націоналісти нібито були антисемітами. У часи німецької окупації він врятував у Нікополі єврейську сім’ю. Ізраїльський Меморіальний комплекс історії Голокосту «Яд Вашем» посмертно визнав цього українського націоналіста, заступника Бандери, «Праведником народів світу».

Крім того, руйнує радянський міф про закоріненість українського націоналізму виключно на теренах Заходу України. Вовчук народився на Полтавщині, вчився у Харкові, працював директором школи у Нікополі та був опозиційно налаштований до радянської влади.

Через репресії окупаційної радянської влади змушений був емігрувати: спершу до Мюнхена, пізніше – до США. Він став тереновим провідником ОУН у США, очолив Організацію Оборони Чотирьох Свобід України. Був головним редактором газети «Національна трибуна» у Нью-Йорку. Заснував у Нью-Йорку Український Народний Університет.

Іван Вовчук - сильний оратор та публіцист. Його яскраві цитати: «України не можна вижебрати, її можна лише вибороти!» (1950 р.); «На кого нам орієнтуватися: на Схід чи на Захід. Закликаю орієнтуватися на Україну» (1946 р.); «Трагедія нашого суспільства — це перебільшені амбіції при малій амуніції» (1974 р.).

До цього часу про Івана Вовчука знали в Україні дуже мало. Автор книжки Олег Проценко буквально по крупинках, з різних архівних джерел в Україні та США, збирав відомості про життя героя та вбудував його біографію в детальну історію України ХХ століття.

Автору вдалось встановити десятки історичних фактів, які до цього часу не були відомими. Наприклад, вперше у цій книжці опубліковано листування Івана Вовчука та Степана Бандери.

Про автора

Олег Проценко

Провідний український дослідник історії політичних ідеологій. 

Автор та упорядник низки антологій політичної думки:

- Консерватизм. Консервативна традиція політичного мислення від Едмунда Берка до Маргарет Тетчер. Антологія / Упорядники Олег Проценко, Василь Лісовий (1998, 2008)

- Націоналізм. Теорії нації та націоналізму від Йогана Фіхте до Ернеста Ґелнера. Антологія / Упорядники Олег Проценко, Василь Лісовий (2000, 2006, 2010)

- Лібералізм. Ліберальна традиція політичного мислення від Джона Локка до Джона Роулза. Антологія / Упорядники Олег Проценко, Василь Лісовий (2002, 2009)

- Демократія. Антологія / Упорядник Олег Проценко (2005). 

Дослідник творчості В’ячеслава Липинського, українського історика, громадсько-політичного діяча, ідеолога українського консерватизму та незалежної Української держави: В’ячеслав Липинський. Листування. Том 1. А–Ж (2003). Член Редакційної колегії. В’ячеслав Липинський. Суспільно-політичні твори. Том 1. (2015). Упорядник.

У дев’яності та двотисячні роки очолював видавництво «Смолоскип».

З 2024 року Олег Проценко є директором видавництва «Фронезис».