Превью "Клоун Шалімар" - Фото №1

Клоун Шалімар

Безкоштовна доставка
520 грн
Кількість сторінок
464
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2024
Мова
Українська
Розмір
216x149x25 мм
Вага
608 г
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
9786175221792
Штрихкод
9786175221792
Артикул
828370314270
520 грн

Про книжку

Як і більшість романів Салмана Рушді, ця книжка — історія кохання, знайденого і втраченого, надзвичайно красивого, трагічного і смертельно небезпечного. ічна проза чудового майстра із чарівною легкістю переміщує читача у часі і просторі, від чого, наче на американських гірках, захоплює дух.

Водночас це історія про жорстоку ненависть, яку живлять розколи між культурами, країнами, релігіями і навіть окремими сім'ями, про коріння ісламського тероризму і про те, як влада й політика знищують кордони між добром і злом. «Клоун Шалімар» — потужна, наповнена неповторними характерами, надзвичайно яскрава книга, яку просто неможливо читати зі спокійним серцем. 

Про автора

Салман Рушді

Салман Рушді — британський критик індійського походження, публіцист, письменник, президент американського ПЕН-центру, президент і засновник Міжнародного парламенту письменників, а також член Королівського літературного товариства.

Салман навчався у школі в Бомбеї, після чого відправили в престижний інтернат Реґбі. Згодом його батько наполіг, аби Салман вступив до Кінґз-коледжу Кембриджського університету. Там він вивчав історію та англійську літературу, а після завершення навчання Салман працював копірайтером в рекламному агентстві Ogilvy & Mather. У 1964 він отримав британське підданство й з тих пір остаточно оселився в Великій Британії (до того він систематично проживав у Пакистані).

Перший роман Салмана «Ґримус» вийшов у 1975 році: він не мав ніякого комерційного успіху, однак друга його книга, що називалася «Опівнічні діти», принесла Рушді популярність. За цю книжку Салман, зокрема, був нагороджений Букерівською премією. У 1984 році на світ вийшов найскандальніший роман Рушді «Сатанинські вірші», який прихильники ісламу назвали «віровідступницьким»: у багатьох мусульманських країнах заборонили видавати цю книгу, а через 5 років лідер Ірану Аятолла Хомейні заявив, що вбивство Рушді буде «богоугодним».

Після цього Рушді почали переслідувати, однак актам терору піддавалися навіть ті, хто книжку продавав, видавав чи перекладав: було вбито перекладача на японську, італійського — важко поранено, а перекладач на перську був вимушений змінити ім’я та країну проживання. Біля книгарні «Penguin Books», де мали продавати книгу, було підірвано бомби. Внаслідок цього в березні 1989 року дипломатичні зв’язки між Великою Британією та Іраном було розірвано, однак через кілька років їх відновили. Він також є автором таких книг, як «Гарун і море оповідок», «Земля під її ногами», «Чаклунка з Флоренції», «Золотий дім», «Клоун Шалімар», «Параллельвіль» та інших.

Він пише оповідання, романи, дитячі книги, есе та нехудожні твори.Загроза замаху змушувала його тривалий час переховуватися, але після відновлення зв’язків між Британією та Іраном він став частіше з’являтися на публіці, а 16 червня 2007 року здобув лицарський титул Британської імперії, що знову призвело до невдоволення мусульманських країн. 12 серпня 2022 року під час виступу Рушді в Нью-Йорку на нього було скоєно напад, внаслідок чого Рушді втратив око: у 2024 році Рушді написав книжку «Knife: Meditations After an Attempted Murder» про цей випадок. Салман Рушді також є президентом американського ПЕН-центру й в 2018 році підписав звернення на захист Олега Сенцова.