Превью "Сага про Єсту Берлінга" - Фото №1

Сага про Єсту Берлінга

Gösta Berlings saga

Безкоштовна доставка
499 грн
Кількість сторінок
364
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2024
Мова
Українська
Перекладач
Ольга Сенюк
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8367-80-0
Штрихкод
9786178367800
Артикул
390100270516
499 грн

Про книжку

Один із найвідоміших творів шведської письменниці Сельми Лаґерльоф — першої жінки, яка здобула Нобелівську премію з літератури
Видання доповнене передмовою Юлії Юрчук
У перекладі однієї з найкращих українських перекладачок Ольги Сенюк — активної учасниці руху шістдесятників, перекладачки зі скандинавських та англійських мов, дружини Євгена Поповича
Роман шведської письменниці, лавреатки Нобелівської премії з літератури Сельми Лаґерльоф «Сага про Єсту Берлінґа», написаний у жанрі магічного реалізму, вважають одним із найхимерніших і водночас найулюбленіших творів Скандинавії. На тлі зимової краси Швеції розгортається історія Єсти Берлінґа — безхатька, жебрака і священника, позбавленого сану за пияцтво, врятованого від смерті власною зухвалістю, схильністю до авантюр і однією випадковою зустріччю.

Про автора

Сельма Лаґерльоф

Сельма Лаґерльоф (1858-1940) – шведська письменниця. У 1909 році вона стала першою жінкою, яка отримала Нобелівську премію з літератури «за високий ідеалізм, яскраву уяву і духовне сприйняття, що характеризують її твори». Пізніше вона також стала першою жінкою-членом Шведської академії. Лаґерлеф використовувала багато класичних шведських казок як натхнення для своїх магічних реалістичних творів. Оскільки з раннього дитинства вона мала проблеми з ногами (народилася з дефектом стегна), вона також проводила багато часу за читанням книг, зокрема Біблії.

У молодості десять років працювала вчителькою в південних районах Швеції. Заміж ніколи не виходила і майже напевно була лесбійкою (вона ніколи офіційно не заявляла про це, але більшість пізніших дослідників вважають, що це саме так). Протягом багатьох років її постійною супутницею була колега-письменниця Софі Елкан, з якою вона подорожувала Італією та Близьким Сходом. Лагерлеф займалася як жіночими питаннями, так і політикою. Серед іншого, вона допомогла єврейській письменниці Неллі Сакс приїхати до Швеції і пожертвувала свою Нобелівську медаль на війну Фінляндії проти Радянського Союзу.