Превью "Сага про Єсту Берлінга" - Фото №1

Сага про Єсту Берлінга

Gösta Berlings saga

Безкоштовна доставка
549 грн
Кількість сторінок
364
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2024
Мова
Українська
Розмір
130x210x28 мм
Вага
305 г
Перекладач
Ольга Сенюк
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8367-80-0
Штрихкод
9786178367800
Артикул
390100270516
549 грн

Про книжку

Один із найвідоміших творів шведської письменниці Сельми Лаґерльоф — першої жінки, яка здобула Нобелівську премію з літератури

Видання доповнене передмовою Юлії Юрчук

У перекладі однієї з найкращих українських перекладачок Ольги Сенюк — активної учасниці руху шістдесятників, перекладачки зі скандинавських та англійських мов, дружини Євгена Поповича

Роман шведської письменниці, лавреатки Нобелівської премії з літератури Сельми Лаґерльоф «Сага про Єсту Берлінґа», написаний у жанрі магічного реалізму, вважають одним із найхимерніших і водночас найулюбленіших творів Скандинавії. На тлі зимової краси Швеції розгортається історія Єсти Берлінґа — безхатька, жебрака і священника, позбавленого сану за пияцтво, врятованого від смерті власною зухвалістю, схильністю до авантюр і однією випадковою зустріччю.

Про автора

Сельма Лаґерльоф

Сельма Лаґерльоф (1858-1940) – шведська письменниця. У 1909 році вона стала першою жінкою, яка отримала Нобелівську премію з літератури «за високий ідеалізм, яскраву уяву і духовне сприйняття, що характеризують її твори». Пізніше вона також стала першою жінкою-членом Шведської академії. Лаґерлеф використовувала багато класичних шведських казок як натхнення для своїх магічних реалістичних творів. Оскільки з раннього дитинства вона мала проблеми з ногами (народилася з дефектом стегна), вона також проводила багато часу за читанням книг, зокрема Біблії.

У молодості десять років працювала вчителькою в південних районах Швеції. Заміж ніколи не виходила і майже напевно була лесбійкою (вона ніколи офіційно не заявляла про це, але більшість пізніших дослідників вважають, що це саме так). Протягом багатьох років її постійною супутницею була колега-письменниця Софі Елкан, з якою вона подорожувала Італією та Близьким Сходом. Лагерлеф займалася як жіночими питаннями, так і політикою. Серед іншого, вона допомогла єврейській письменниці Неллі Сакс приїхати до Швеції і пожертвувала свою Нобелівську медаль на війну Фінляндії проти Радянського Союзу.