Превью "Геліополіс" - Фото №1

Геліополіс

400 грн

360 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
384
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2025
Мова
Українська
Розмір
200x130x30 мм
Вага
300 г
Перекладач
Роман Осадчук
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8336-24-0
Штрихкод
9786178336240
Артикул
023016953848
400 грн

Про книжку

Події фантастичного роману Ернста Юнґера «Геліополіс» (1949) відбуваються у невизначеному майбутньому. Попри знайомі з історії географічні назви – Астурія, Бурґенланд, Геспериди, держави діадохів – світ Геліополіса не обмежується Середземномор’ям, а сягає Місяця і навіть далеких зірок.

Саме місто-держава переживає бурхливі часи: гостра боротьба між силами стихійної анархії, очолюваними Ландфоґтом, та силами порядку на чолі з Проконсулом, який спирається на витончену культуру, вибудовану на античних зразках, сягає свого апогею. Таємничий Регент, який прагнув встановити всесвітній монархічний порядок, незважаючи на вирішальну перемогу в Сіртському морі, усвідомив утопічність власного соціального проекту і зник у космосі, спостерігаючи на віддалі за подіями в Геліополісі, де ідилічні картини перебивають моменти драматичної напруги.

Сам Геліополіс, овіяний середземноморським флером, постає своєрідною юнґерівською моделлю світу з його історичною циклічністю і повторюваністю подій. Тематичне розмаїття роману уможливлює зображення цілісної системи політичних, соціальних та філософських уявлень автора.

Про автора

Ернст Юнґер

Ернст Юнґер

8 книжок

Ернст Юнґер — німецький письменник, чия особистість і творчість сформувалися під впливом участі у Першій світовій війні. Він найбільш відомий своїми книгами про воєнний досвід, фантастичними романами та оповіданнями, а також різноманітними есеїстичними творами. Важливу частину його творчості складають детальні щоденники часів Першої та Другої світових воєн, а також пізнішої Федеративної Республіки Німеччини.

У своїх елітарних, антибуржуазних і націоналістичних ранніх творах, які відносять до так званої Консервативної революції, Юнґер рішуче боровся проти Веймарської республіки. Він був нагороджений орденом Pour le Mérite у 1918 році, Великим хрестом ордена За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина із зіркою у 1959 році, а також отримав низку інших премій та нагород, у тому числі премію Гете у 1982 році, присудження якої викликало політичний скандал.