Мистецтво війни. Хагакуре. Книга самурая
144 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
«Мистецтво війни» легендарного полководця Сунь-дзи вивчають не тільки військові. Головними засадами стратегії й тактики воєнного протистояння, викладеними в ньому, нині послуговуються в тих видах діяльності, які потребують стратегічного мислення. Значно більшу авдиторію, ніж поціновувачів правил і настанов для самураїв, охопив своїм впливом трактат Ямамото Цунетомо «Хагакуре», оскільки в ньому йдеться не тільки про бойову гідність і військовий обов'язок, а й відповідальність, совість, співчуття, терпимість, прагнення до самовдосконалення.
Категорії
Про авторів
Ямамото Цунетомо
2 книжки
Сунь-дзи
4 книжки
Сунь-дзи — автор трактату «Мистецтво війни», китайський стратег і мислитель, що жив імовірно в VI столітті до н.е. За даними інших джерел — в IV столітті до н.е. Єдиним свідоцтвом того, що Сунь-дзи був історичною фігурою, є його біографія, написана в II столітті до нашої ери істориком Симою Цяном, який описує його як генерала князівства У. Цей факт робить його сучасником одного з найвидатніших філософів давніх часів — Конфуція.
Згідно з традицією, Сунь-дзи був безземельним аристократом, нащадком дворян, які втратили свій статус унаслідок військових сутичок VII—VIII століть до н. е. На відміну від більшості безземельного дворянства, представники якого були мандрівними вченими, Сунь-дзи працював найманцем. Приблизно у 512 році до н. е., після закінчення трактату «Мистецтво війни», Сунь-дзи був найнятий на посаду генерала князівства У. За припущенням, його було вбито в 496 році до н. е.