Знижка -10% на безліч книжок для передплатників MEGOGO

Детальніше
Свічадо

Свічадо

Видавництво «Свічадо» було засноване у 1987 році з ініціативи українських студентів Люблінського католицького університету в Польщі, які прагнули утвердити духовні цінності в сучасному світі. Видавництво прийняло назву «Свічадо» - свічник і дзеркало.

Ідея назви до сьогодні не втратила своєї властивості – віддзеркалювати світло Божої мудрості, відповідаючи на духовні потреби людини.

Датою заснування видавництва прийнято вважати 1 листопада 1987 року, коли вийшов перший номер журналу “Свічадо”. Журнал видавався нелегально, при співпраці з підпільними друкарнями, а потім розповсюджувався між вірними УГКЦ.

Тексти готувалися на друкарській машинці, потім відповідно складалися і друкувалися у підпільній друкарні. Брак відповідних знань і професійної підготовки компенсувався ентузіазмом неофіта, який відкривав нову правду і прагнув цієї правдою ділитися з іншими.

Після виходу кількох номерів журналу, цю ініціативу помітили у Римі і греко-католицька курія подарувала видавництву перший комп’ютер і ксерокс. Тільки чудо допомогло перевезти цю техніку до Польщі, оскільки це був 1988 рік – час генерала Ярузельського. Завдяки отриманій техніці, змогли з’являтися наступні брошури і книжки.

Кінець вісімдесятих років приніс зміни політичної ситуації не тільки у Польщі, але й в Україні. Кордони стали вільнішими, почастішали виїзди на Україну та приїзди мешканців України до Польщі.  Серед них були також представники Греко-Католицької Церкви, яка на той час ще діяла підпільно.

І власне у цьому моменті з’ясувалося, що результати праці видавництва є дуже потрібними в Україні.  На зламі 1990-91 років було прийняте рішення про ліквідацію видавничої діяльності у Польщі і перенесення її в Україну. Після річної перерви, пов’язаної з вибором найкращого способу існування, видавництво розпочинає свою діяльність при Монастирі Монахів Студитів у Львові.

Одні кажуть: «Ваші книжки надто ліберальні», на думку інших – вони надто консервативні. Когось обурює книжка «Добрі козли», а хтось просить, щоб її видати. Хтось вважає, що текст літургічної книги потребує оновлення, а хтось радить у ньому нічого не змінювати. Одні захоплені дитячим молитовником, а для інших – його оформлення надто солодке.

Читаю лист-звинувачення з приводу книжки Ансельма Грюна і слухаю розповідь редактора, якому ця книжка допомогла зрозуміти себе. «Дон Камміло?! Прекрасна книжка!». «Дон Камміло?! Наруга над священиком!». Такі різноманітні, часто – полярні, погляди спонукають до роздумів: до кого прислухатись і які, врешті-решт, книжки видавати?! І хтось підказав: «Не друкуйте книжок, які служать доктрині. Друкуйте книжки, які служать Любові. Які дарують людям радість. Справжню радість. Радість душі».

Автор
Ціна, грн
Категорія
Мова
Ілюстрації

8 книжок

Гнів. Як опанувати негативні емоції
Якби ж ми це знали, перш ніж стати батьками
Якби ж ми це знали до одруження
Пʼять мов любови у подружжі
Пʼять мов любови для неодружених

Дженіфер Томас та інші

Пʼять мов вибачення

250 грн

Пʼять мов вибачення

Рос Кемпбел та інші

Пʼять мов любови до дітей

Немає на полицях

Пʼять мов любови до дітей