Народження трагедії. Невчасні міркування I–IV
Про книжку
Цей том повного зібрання творів Фрідріха Вільгельма Ніцше (1844–1900) почасти відтворює перший том Критично-дослідницького видання (KSA) у 15 томах видатного німецького філософа, яке вперше з’явилося 1980 року й було підготовлене на основі укладеного Джорджо Коллі та Мацціно Монтінарі Критичного повного видання, що вийшло друком у видавництві «Вальтер де Ґройтер» у 1967-му та наступних роках. Цей том містить ранні твори — «Народження трагедії» та чотири «Невчасні міркування»: «Давід Штраус як сповідник і письменник», «Про користь і шкоду історіїдля життя», «Шопенгауер як вихователь» і «Ріхард Ваґнер у Байройті». Тут уважний читач має нагоду прочути основну — трагічну — тональність творчості філософа, що дозволить не заблукати в лабіринті його на позір хаотичного мислення.
Категорії
Про автора
Фрідріх Ніцше
5 книжок
Фрідріх Ніцше (1844 – 1900) – німецький філософ, психолог і філолог. Представник ірраціоналізму. Ніцще народився у родині лютеранського пастора. Під час навчання в гімназії парубок виявив неабиякі здібності до філології та музики. Ще з дитинства Ніцше писав вірші та музичні твори. У 1864– 1869 роках вивчав теологію та класичну філологію в Боннському і Лейпцизькому університетах. Згодом його було мобілізовано до прусської армії, але травма змусила його демобілізуватися.
З 70-тих років Ніцше пише свої перші праці, серед яких «Походження трагедії з духу музики», «Філософія в трагічну епоху Греції», «Про істину й неправду в позаморальному розумінні» та «Наука й мудрість у боротьбі». У своїх творах він піддавав критиці релігійні, культурні та моральні питання свого часу, що й послугувало тому, що він розробив власну етичну теорію. Його твори мають переважно афористичний характер – він був, скоріше, літературним філософом, аніж академічним, що особливо підкреслила його праця «Так казав Заратустра. Книжка для всіх і ні для кого». Помер Ніцше у 1900 році.