Наближення. Наркотики і сп’яніння
315 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
«Наближення. Наркотики та сп’яніння» – напрочуд оригінальний та глибокий історико-філософський і водночас автобіографічний трактат, позначений літературним хистом Ернста Юнґера, в якому письменник підсумовує свій досвід вживання різноманітних психоделічних речовин та й будь-чого, що здатне змінити звичне сприйняття реальності.
У цій книжці Юнґер уперше вживає поняття «психонавт» – надалі цим терміном широко послуговуватимуться на позначення людини, яка переживає психоделічний досвід внаслідок вживання наркотичних речовин. Проте, на відміну від Олдоса Гакслі з його «Дверима сприйняття», Юнґер у своїй праці більшою мірою зосереджується на езотеричному та естетичному аспектах зміни свідомості після вживання психоделічних речовин. Цікавим є те, що упродовж свого життя Юнґер тісно спілкувався з винахідником ЛСД Альбертом Гоффманом, вони постійно листувалися, обмінюватися літературою про речовини, здатні змінювати свідомість, та особистим досвідом їх вживання, а також провели багато спільних подорожей за межу звичного сприйняття реальності.
Юнґер описує власний досвід експериментів із різноманітними речовинами, що змінюють свідомість, такими як вино, пиво, нікотин, ефір, опій, кокаїн, марихуана, ЛСД тощо, а також розмірковує про їхнє міфологічне, історичне та культурне значення. Не оминає увагою і питання впливу цих речовин на авторів книжок, особливо представників літератури XIX століття – Шарля Бодлера, Гі де Мопассана, Томаса де Квінсі та інших.
Категорії
Про автора
Ернст Юнґер
5 книжок
Ернст Юнґер — німецький письменник, чия особистість і творчість сформувалися під впливом участі у Першій світовій війні. Він найбільш відомий своїми книгами про воєнний досвід, фантастичними романами та оповіданнями, а також різноманітними есеїстичними творами. Важливу частину його творчості складають детальні щоденники часів Першої та Другої світових воєн, а також пізнішої Федеративної Республіки Німеччини.
У своїх елітарних, антибуржуазних і націоналістичних ранніх творах, які відносять до так званої Консервативної революції, Юнґер рішуче боровся проти Веймарської республіки. Він був нагороджений орденом Pour le Mérite у 1918 році, Великим хрестом ордена За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина із зіркою у 1959 році, а також отримав низку інших премій та нагород, у тому числі премію Гете у 1982 році, присудження якої викликало політичний скандал.
Книжка в серіях
Майстри світової прози
Видавництво Жупанського