Купуй книжки — отримуй передплату MEGOGO!

Детальніше
Превью "Двері в день" - Фото №1

Двері в день

380 грн

342 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
432
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2025
Мова
Українська
Розмір
130x200x31 мм
Вага
428 г
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-522-577-6
Штрихкод
9786175225776
Артикул
774197722199
380 грн

Про книжку

«Двері в день» — перший в українській і світовій літературі футуристичний роман, якому притаманні деструктивна структура та змішування жанрів. Разом із героєм Теодором Гаєм ми ледь чи водночас опиняємося у вирі подій і курйозів його нинішнього — цілком пересічного життя (паралельно з яким розгортається альтернативна детективна історія на межі із горором), минулого життя, у якому заклалися підступи сьогодення, й майбутніх альтернатив, яких може сягнути герой, наважившись зробити вибір і ступити у двері в новий день. Та в одній із альтернативних ліній він обирає двері в ніч, а ще в одній опиняється в первісно-общинному ладі, ставши персонажем олійної картини, яку угледів у вітрині магазину.

Альтернативи до футуризму письменницькі експерименти Ґ. Шкурупія сягають у атмосферно джазовому тексті «Чучупак», де важить радше поетика і ритміка тексту, його образність та екстатична сила, що постає із поєднання лібідо і мортідо, з еротизації смерті. Хоча це й перший в українській літературі текст, у якому окреслено й зафіксовано події Холодноярського повстання.

А в коротенькому блюзовому романі «Міс Андієвна» письменник в образі чарівної балерини, яка танцювала на ліхтарях, а нині ночує в парку і побирається по миску супу, означує стару й викинуту на задвірки Європу, без якої світові змовники-голодранці сподіваються прожити.

Про автора

Ґео Шкурупій

Ґео Шкурупій (1903 – 1937) – український письменник, кіносценарист та журналіст. Представник напряму панфутуризму. Гео навчався у Київській класичні гімназії, а після її закінчення вступив на медичний факультет Київського університету, в якому провчився тільки рік. У 1920 році він дебютував в альманасі «Гроно» з прозовими творами «Ми» і «В час великих страждань», а через рік видрукував в альманах «Вир революції» свою добірку поезі.

Ґео належав до таких літорганізацій, як «Комкосмос», «Асоціація панфутуристів» та ВАПЛІТЕ. З 1930-го року Ґео почав очолювати київську філію «Нової ґенерації» й став редактором її друкованого органу – «Авангарду – альманаху пролетарських митців Н. Г.». У 1934 році Ґео арештовують за приналежність до «київської терористичної організації ОУН». Через 3 роки більшовицький режим засудив Шкурупія до смертної кари.