Єврейська архітектурна спадщина Львова
630 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
Ця монографія є науковим дослідженням єврейських архітектурних пам’яток Львова від XVI ст. до 1939 р. Вона створена у формі наукового опису й аналізу каталогізованого та систематизованого масиву зафіксованих 440 архітектурних творів. Вибірковість 440 розглянутих об’єктів обґрунтована науковою базою дослідження, в якій використано більшість наявних архівних, літературних і електронних джерел, що є репрезентивною селекцією єврейської архітектурної спадщини. Монографію структуровано за п’ятьма блоками, згідно історичного функціонального призначення споруд, з наскрізною їх нумерацією. До обов’язкових назви, адреси (тогочасної та сучасної), часу побудови, власності, архітектора, історичних стадій будівництва і нинішнього стану залучено стилістично-мистецтвознавчий аналіз, а також свідчення про установи і відомих особистостей, пов’язаних з тією чи іншою спорудою. Наприкінці книги подано біографічний словник львівських єврейських архітекторів та будівничих з докладною бібліографією, іменний покажчик та англомовна анотація.
Книга з цієї серії «Єврейські фотографи та фотостудії Львова (1860–1939)».
Категорії
Про автора
Юрій Бірюльов
1 книжка
Народився в столиці Болгарії Софії. Навчався у Львівському університеті на історичному факультеті (1970—1975). У 1975—1978 роках працював вчителем історії у восьмикласній школі в селі Добростани Яворівського району Львівської області. У 1978—1987 роках працював науковим співробітником у Львівській національній галереї мистецтв. Викладав історію мистецтва на кафедрі мистецтв Військового інституту Національного університету «Львівська політехніка» (1987—1996).
З 1997 року головний науковий редактор видавництва «Центр Європи». З 2002 року викладає історію мистецтва і архітектури на кафедрі дизайну і основ архітектури НУ «Львівська політехніка», з 2011 року на посаді доцента. З вересня 2016 року — професор кафедри дизайну інтер'єрів Львівської національної академії мистецтв. Член Вченої ради факультету дизайну і Вченої ради ЛНАМ. Член Спеціалізованої вченої ради Д 35.103.01. Доктор мистецтвознавства, габілітований доктор. 1986 року захистив кандидатську дисертацію на тему «Стиль сецесія у мистецтві Львова кінця ХІХ — початку ХХ ст.» у Всесоюзному науково-дослідному інституті мистецтвознавства.
У червні 2013 р. після завершення процесу габілітації Вчена рада історичного факультету Варшавського університету присвоїла йому науковий ступінь габілітованого доктора гуманітарних наук у галузі історії мистецтва на підставі видатних наукових досягнень: монографії про львівську скульптуру та інших 25 наукових публікацій 2005—2013 рр. 1 липня 2014 р. Спеціалізована вчена рада Львівської національної академії мистецтв постановила присвоїти йому вчений ступінь доктора мистецтвознавства за спеціальністю «образотворче мистецтво» (диплом видано 23 вересня 2014 р.).
Лауреат Обласної премії в галузі культури у номінації «Мистецтвознавство і культурологія» імені С. Гординського за 2016 рік. Член Національної спілки художників України від 1989 р., член Спілки критиків та істориків мистецтва у Львові від 2000 року. Почесний член Польського інституту досліджень світового мистецтва у Варшаві від 2021 р. 1986 створив і відкрив для експозиції у Львівській національній галереї мистецтв виставку «Львівська сецесія: архітектура, декоративно-прикладне мистецтво, графіка, книга, живопис, скульптура», що супроводжувалась науковим каталогом (Л., 1986. — 96 с.) та доповідями. 1994 року — співорганізатор виставки «Загальна крайова виставка у Львові 1894 р.» у Міжнародному центрі культури в Кракові. Співробітничає з багатотомними виданнями — в Україні: «Енциклопедія Львова» і «Енциклопедія Сучасної України», в Польщі: «Słownik Artystów Polskich». Один з редакторів і від 1994 постійний автор часопису «Галицька брама». Досліджує історію мистецтва західної України і особливо Львова й Львівщини XVIII—XX ст.