Квіти біля четвертого
Про книжку
За чим так тужить прабабуся, щось видивляючись із вікна багатоповерхівки? Вона назавжди покинула свій дім десь на квітучому Поліссі. Катастрофа відібрала не тільки оселю, а й життя близької людини — як іще безліч життів. Вона збирає трави, що пахнуть рідними краями, й береже спогади, якими поділиться з правнучкою. Дівчинка малює так само обдаровано, як і її землячка по Чорнобильській зоні, представниця наївного живопису Марія Примаченко, картинами якої свого часу захоплювався Пікассо. Художниця, на відміну від бабусі героїні, залишилася до кінця життя в покинутому селі поблизу реактора. Видання «Порталу» — це «швидка книжкова допомога» для батьків і вчителів. Що таке зв’язок з родом? Як це — покинути домівку й вирушити в невідомість? Як сприймали вихідців з Чорнобильської зони? Хто такі ліквідатори? Що ви знаєте про постать і творчість художниці Марії Примаченко? Відповіді ви знайдете у цьому виданні-«порталі». Унікальність книжок «Порталу»— в особливій системі, що допомагає дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибше зрозуміти історичний контекст. До кожного друкованого видання команда освітян, психологів та істориків розробиладетальні бекґраунди за QR-кодамитаігрові закладки,що містять: Книжки Порталу складаються у серії, які формують у дітей цілісну історичну картину. У світовій та українській історії є чимало трагічних сторінок, які, проте, неможливо ігнорувати. Та важко говорити про них з дітьми без спеціальної підготовки. Потрібен фаховий супровід, розуміння, як повести розмову, щоб не травмувати, відповідати на запитання, яких у дитини буде багато. Саме з цим батькам і педагогам допомагає справитися серія «Життя триває». Книжки цієї серії порушують теми Голокосту, еміграції, посттравматичного синдрому, виселення з власного дому внаслідок Чорнобильської трагедії та інші. За допомогою художнього викладу письменникам вдається передати жахіття, змальовуючи відповідну атмосферу, за посередництва сюжету та переживань і діалогів героїв, а не прямо описуючи їх. Робота психологів з текстами саме цієї серії — найфілігранніша з-поміж усіх порталівських, оскільки тут важливо зважувати кожне слово, кожен відтінок значення, щоб не ранити й не травмувати дитячу психіку. Наразі, окрім «Квітів біля четвертого», в цій серії вийшли«Ми живемо на краю вулкана»і«Яблука війни»Надійки Гербіш. Серія поступово доповнюватиметься новими книжками. Видання Порталу — це цікавий сторітелінг на основі науково вивіреного історичного бекґраунду. Ваші діти зацікавляться історією і культурою України й світу без зазубрювання — у пригодах та захопливих оповідях!
Категорії
Про автора
Катерина Міхаліцина
8 книжок
Письменниця, авторка понад 20 книжок для дітей, перекладачка, редакторка, культурна менеджерка, ілюстраторка, членкиня Українського ПЕН. Народилася в містечку Млинів на Рівненщині. Здобула диплом бакалавра за фахом «викладач біології» (Рівненський державний гуманітарний університет, 2003) та спеціаліста за фахом «англійська мова та література» (Інститут післядипломної освіти ЛНУ ім. Івана Франка, 2009). У студентські роки була учасницею літературного об’єднання «Поетарх» при Рівненському палаці дітей та молоді.
2002 року переїхала до Львова. У 2008-2012 роках – редакторка і перекладачка у видавництві «Астролябія». У 2013-2020 роках – заступниця головної редакторки «Видавництва Старого Лева». Учасниця литовсько-українських перекладацьких студій (Львів, Друскінінкай, 2014-2015) Стипендіатка міжнародної видавничої програми Frankfurt Fellowship 2016 при Франкфуртському книжковому ярмарку. Як авторка, представниця видавництва, редакторка, перекладачка, модераторка неодноразово брала участь у Болонській виставці дитячої літератури, Франкфуртському книжковому ярмарку, Книжковому Арсеналі, Форумі видавців, Intermezzo Short Story Festival, Вільнюському книжковому ярмарку та ін.
Учасниця проекту «Валізка з книжками», започаткованого Goethe-Insitut після повномасштабного вторгнення росії в Україну, з метою надати доступ до улюблених книг дітям із родин, яким довелося вимушено переселитись у зв’язку з війною. Координаторка ініціативи допомоги Україні, започаткованої Марюсом Бурокасом, Лаурінасом Каткусом та Донатасом Петрошюсом на базі Літературного фонду Спілки письменників Литви. Учасниця літературно-волонтерських поїздок на деокуповані території, організованих Українським ПЕН.