Купуй книжки — отримуй передплату MEGOGO!
ДетальнішеМісто
Немає на полицях
Немає на полицях
Про книжку
Ласкаво просимо в Київ 1920-х! У місто, де м’які кольори будинків заступають гострі фарби революції, де, проминувши брудні корівники Подолу, милуєшся блискучими вітринами центральних крамниць, де колишні господарі розкішних покоїв тісняться в недореквізованих кімнатах, ховаючи уламки життя по горорізьблених буфетах, а промітні непмани й гордовиті товариші святкують чергове держзамовлення. У місто, де ночами в пивницях ллється джаз, а зранку лунають палкі партійні промови. Куди прибуває свіжа кров села, що змінить його вигляд і подобу. Як-от цей талановитий студент Степан Радченко в потертому костюмі та запорошених чоботях! А проте молодик ще не здогадується, що Київ зовсім скоро змінить його...
«Місто» (1928) називають першим урбаністичним романом в українській літературі. Валер’ян Підмогильний спочатку писав сценарій до кінокомедії, однак, відчувши «свою цілковиту безпорадність на цьому зрадливому полі», вирішив утілити цю тему в романі. Після арешту й розстрілу автора твір був заборонений аж до 1989 року.
Категорії
Про автора

Валер'ян Підмогильний
21 книжка
Валер'ян Підмогильний — український письменник і перекладач, один з найвизначніших прозаїків українського «Розстріляного відродження». Жертва Сталінських репресій. Народився в бідній селянській родині. Навчався в Першому катеринославському реальному училищі, яке закінчив з «відзнакою». Потім навчався з перервами, через матеріальну скруту, на математичному та юридичному факультетах Катеринославського університету, який так і не закінчив.
Друкуватися почав ще зі школи під псевдонімом Лорд Лістер. Підмогильний переїхав до Києва, де працював бібліографом Книжкової палати. У 1921—1923 роки, коли в Києві лютував голод, залишив місто й викладав українську мову та політосвіту у Ворзельській трудовій школі. 1932 року переїхав до Харкова, працював у видавництві «ЛіМ», а згодом отримав посаду консультанта з іноземної літератури при видавництві «Рух».
8 грудня 1934 року Валер'яна Підмогильного було заарештовано зі звинуваченням в «участі у роботі терористичної організації, що ставила собі за мету організацію терору проти керівників партії». 3 листопада 1937 року до двадцятилітнього ювілею Жовтневої революції особлива трійка УНКВС винесла новий вирок: «Розстріляти», щоб звільнити місце для нових мучеників режиму.