Превью "Розстріляне відродження. Куліш, Налепинська-Бойчук, Падалка, Підмогильний, Плужник, К. Поліщук, Свідзинський" - Фото №1

Розстріляне відродження. Куліш, Налепинська-Бойчук, Падалка, Підмогильний, Плужник, К. Поліщук, Свідзинський

Безкоштовна доставка
290 грн

261 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
352
Видавництво
Обкладинка
М'яка
Рік видання
2023
Мова
Українська
Розмір
127x200x15 мм
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
ISBN
978-617-551-558-7
Штрихкод
9786175515587
Артикул
970538410550
290 грн

Про книжку

Розстріляне відродження — духовно-культурне та літературно-мистецьке покоління 1920–1930-х рр. Його розвиток відбувався в умовах масових переслідувань. Більшість авторів репресував сталінський режим. До цього видання увійшли твори авторів, яких розстріляли за те, що були українцями: п’єса «Маклена Ґраса» Миколи Куліша, частково роман «Невеличка драма» Валер’яна Підмогильного, «Гад Звіринецький» Клима Поліщука, а також частково роман «Недуга» та поезії Євгена Плужника, який помер від сухот у концтаборі, і поезії Володимира Свідзінського, якого спалили живцем. Розстріляли й Івана Падалку та Софію Налепинську-Бойчук, репродукції їхніх картин є у кольоровій вкладці.

Про авторів

К
Валер'ян Підмогильний

Валер'ян Підмогильний — український письменник і перекладач, один з найвизначніших прозаїків українського «Розстріляного відродження». Жертва Сталінських репресій. Народився в бідній селянській родині. Навчався в Першому катеринославському реальному училищі, яке закінчив з «відзнакою». Потім навчався з перервами, через матеріальну скруту, на математичному та юридичному факультетах Катеринославського університету, який так і не закінчив.

Друкуватися почав ще зі школи під псевдонімом Лорд Лістер. Підмогильний переїхав до Києва, де працював бібліографом Книжкової палати. У 1921—1923 роки, коли в Києві лютував голод, залишив місто й викладав українську мову та політосвіту у Ворзельській трудовій школі. 1932 року переїхав до Харкова, працював у видавництві «ЛіМ», а згодом отримав посаду консультанта з іноземної літератури при видавництві «Рух».

8 грудня 1934 року Валер'яна Підмогильного було заарештовано зі звинуваченням в «участі у роботі терористичної організації, що ставила собі за мету організацію терору проти керівників партії». 3 листопада 1937 року до двадцятилітнього ювілею Жовтневої революції особлива трійка УНКВС винесла новий вирок: «Розстріляти», щоб звільнити місце для нових мучеників режиму.

Євген Плужник

Євген Плужник — український поет, драматург, перекладач зі східної Слобожанщини. Один з представників розстріляного відродження. Жертва сталінського терору. Літературну діяльність розпочав на початку 1920-х років. Друкувався в журналах «Глобус», «Нова Громада», «Червоний Шлях», «Життя й Революція». У середині 1920-х років видав свої перші поетичні збірки «Дні» і «Рання осінь».

4 грудня 1934 року заарештований НКВС. Звинувачений у належності до націоналістичної терористичної організації. У березні 1935 року виїзною Військовою колегією Верховного суду разом іншими літературними діячами засуджений до розстрілу. Згодом вирок змінено на довготривале табірне ув'язнення на Соловках, де він помер від туберкульозу.