Превью "Галактика Ґутенберга. Становлення людини друкованої книги" - Фото №1

Галактика Ґутенберга. Становлення людини друкованої книги

The Gutenberg Galaxy: The Making of Typographic Man

Безкоштовна доставка
559 грн
Кількість сторінок
384
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2024
Мова
Українська
Розмір
145x215 мм
Перекладач
Володимир Самойленко, Андрій Галушка
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8299-69-9
Штрихкод
9786178299699
Артикул
239589672961
559 грн

Про книжку

Технології як засіб трансформації і переосмислення людини
Понад шістдесят років тому, в час чорно-білого телебачення і радіо, Маклюену вдалося передбачити майбутнє — стрімкий перехід від технологій, що ґрунтуються на механіці колеса, до технологій, основа яких — електричні сплетіння.

Як змінилися форми досвіду, світогляду та самопрояву завдяки появі фонетичної абетки, а згодом завдяки друкові? Чому створюючи нові технології людина теж зазнає змін і трансформацій? Яким чином дослідження процесів змін, що супроводжують появу засобів масових комунікацій, пов'язані з відкриттям поняття «глобального села»?

«Галактика Гутенберга» — це низка історичних спостережень за новими культурними формуваннями, які є результатом «збуджень», викликаних спершу писемністю, а згодом друкуванням. Праця, присвячена дослідженню впливу масової комунікації на людське мислення, принесла Маршаллу Маклюену славу медіатеоретика і прогнозиста нових медіа. Автору вдалось передбачити драматичні технологічні інновації — мережеве, стиснуте «глобальне село», яке виникне в реальності лише наприкінці XX та у XXI століттях.

Про автора

Герберт Маршалл Маклюен
Герберт Маршалл Маклюен — канадський культурний критик і теоретик комунікацій. Він стверджував, що спосіб комунікації має більший вплив на громадськість, ніж інформація і у своїй книзі «Розуміння медіа» (1964) запропонував вислів: «Медіа — це повідомлення». Роботи Маклюена вважаються одним із наріжних каменів вивчення медіаекології. Його погляди на важливість технологій для соціальної організації сприяли поширенню ідеї про те, що світ — це єдина, транснаціональна людська спільнота. Маклюен був невід'ємною частиною медіадискурсу з кінця 1960-х років і до самої смерті і продовжує залишатися впливовою і суперечливою фігурою. Через багато років після смерті він був названий «святим покровителем» журналу Wired.