Превью "Камінний хрест. Вибране" - Фото №1

Камінний хрест. Вибране

Безкоштовна доставка
400 грн

360 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
164
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2022
Мова
Українська
Розмір
135x205 мм
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8153-07-6
Штрихкод
9786178153076
Артикул
313265130376
400 грн

Про книжку

Василь Семенович Стефаник (1871 —1936) — український письменник, майстер експресіоністичної новели, громадський діяч, політик. Посол (депутат) Австрійського парламенту від Королівства Галичини та Володимирії.
Новела «Камінний хрест» — це своєрідне художнє дослідження душі головного героя Івана Дідуха, котрий прощається із сусідами у зв’язку з виїздом до Америки. В основу новели «Новина» покладено конкретну подiю, яка трапилася на Покуттi наприкiнцi голодного 1898 року в селi Трiйцi. «Кленові листки» — глибоко психологічна новела Стефаника, що змальовує родинну драму, зумовлену соціальними причинами, показує страждання дітей бідноти і глибоку батьківську любов, поєднану з переживаннями за їхню майбутню гірку долю, розкриває щирість простих людей та велич їхніх почуттів. До збірки також увійшли: «Марія», «Катруся», «Виводили з села», «Діточа пригода», «З міста йдучи», «Лист», «Мати», «Стратився», «Синя книжечка» та інші.

Про автора

Василь Стефаник

Василь Стефаник (1871 – 1936) – український письменник та громадський діяч. Василь народився в селі Русів Івано-Франківської області. Навчався у Русівській початковій школі, Снятинській міській школі, а потім у гімназіях в Дрогобичі та Коломиї, з якої він був виключений через участь у «Покутській трійці». Саме в ті роки Стефаник почав пробувати свої сили в літературі. Після завершення Дрогобицької гімназії він вступив на медичний факультет Ягеллонського університету в Кракові, але замість навчання він з головою поринув у літературне та громадське життя цього міста.

Після публікації своєї першої статті в 1890 році він почав активно займатися публіцистикою. Перші його літературні спроби якраз-таки припали на роки навчання в гімназії: у 1897 році в газеті «Праця» було надруковано 7 його новел. У 1899 році у Чернівцях було видано першу збірка прози Стефаника «Синя книжечка», а через рік з’явилася його наступна збірка під назвою «Камінний Хрест». Ще через рік – книжка «Дорога». Після цього Василь на тривалий час «замовк», але події Першої світової підштовхнули його до нового етапу в творчості: він написав 23 новели та кілька автобіографічних спогадів. Василь Стефаник вважається зачинателем експресіонізму в українській літературі.