Превью "Добрі янголи людської природи. Чому у світі панувало насильство і чи стало його менше?" - Фото №1

Добрі янголи людської природи. Чому у світі панувало насильство і чи стало його менше?

The Better Angels of Our Nature: Why Violence Has Declined

Немає на полицях

Кількість сторінок
864
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2022
Мова
Українська
Розмір
155x235x40 мм
Вага
1250 г
Перекладач
Орина Ємельянова
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-7863-59-4
Штрихкод
9786177863594
Артикул
762525322658

Немає на полицях

Про книжку

Чому люди воюють? А завдяки чому мирно співіснують?

Це питання-антагоністи, але на кожне є відповідь. До першого причетні демони людської природи: хижацьке насильство, домінування, помста, садизм та ідеологія. Візьмімо Троянську війну, розп’яття на хресті, сюжет «Ромео і Джульєтти», російські пошуки «нацистів» в Україні — за всім стоїть лихе в людській природі.

Ангелами ж є емпатія, самоконтроль, моральність та раціональне мислення — те, що утверджує цінність життя і свободи.

Як ці протилежності проявлялися в історичній перспективі і хто взяв гору? Завдяки чому 75 років у Європі фактично не було міждержавних війн? Автор зібрав соціологічні дані та знання з психології, щоб розповісти про криваву історію та фактори, що допомагають утверджувати мир. А в новій передмові до українського читача Пінкер спонукає подумати, де та які механізми не працюють і що потрібно зробити, аби повернутися до Тривалого миру.

Про автора

Стівен Пінкер
Стівен Пінкер — канадсько-американський когнітивний психолог, психолінгвіст, науково-популярний автор і публічний інтелектуал. Відомий як активний прихильник концепції еволюційної психології та «обчислювальної теорії розуму». Один із провідних світових авторитетів у галузі мови та мислення. Професор Гарвардського коледжу і професор психології сім'ї Джонстоун у Гарвардському університеті. Спеціалізується на візуальному пізнанні і розвивальній лінгвістиці. Автор книжок «Зміст думки», «Чистий аркуш», «Слова і правила», «Як працює розум» та «Мовний інстинкт». Публікується у The New York Times, Time, The New Republic та інших журналах. У 2004 році Пінкер увійшов до списку «100 найвпливовіших людей сучасного світу» за версією Time, а у 2005, 2008, 2010 та 2011 роках у списку Foreign Policy «100 найкращих глобальних мислителів». Він також був включений до 10 найкращих «мислителів світу» за версією журналу Prospect у 2013 році. Тримав нагороди від Американської психологічної асоціації, Національної академії наук, Королівського інституту, Товариства когнітивної нейронауки та Американського інституту психології.