Превью "Подія у місті Ґоґа" - Фото №1

Подія у місті Ґоґа

Dogodek v mestu Gogi

Немає на полицях

Кількість сторінок
96
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2021
Мова
Українська
Розмір
130x200x10 мм
Вага
150 г
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
9786177654642
Штрихкод
9786177654642
Артикул
093355264102

Немає на полицях

Про книжку

«Чи Вам буває страшно, коли на вулиці зненацька роздається кульгава хода, а тоді крок завмирає і не рушає далі?» В одному з інтерв’ю Славко Ґрум, видатний словенський драматург-експресіоніст розповів, що ця репліка, яку кинула одна дівчина серед ночі у темному будинку в передмісті, стала першим поштовхом до написання п’єси «Подія у місті Ґоґа».

В такий от момент зависання між двома кроками, в атмосфері очікування Чогось минає життя мешканців міста Ґоґа. Міста, в якому не відбувається геть анічогісінько.Міста, яке не відпускає. Міста, темні будинки якого приховують страшні таємниці.

«Подія у місті Ґоґа» – незвичайна п’єса, де мозаїку з мрій, страхів, сподівань та ілюзій має скласти саме читач і глядач.

Про автора

Славко Ґрум

Славко Ґрум

1 книжка

Славко Ґрум (1901-1949) – словенський драматург і прозаїк, автор науково-популярних нарисів із психоаналізу.

Народився у містечку Шмартно при Літії, згодом сім’я переселилася у Ново место, де минуло дитинство майбутнього письменника.

Вивчаючи у Відні медицину, Славко Ґрум захопився театром. Під час постановки в аматорському гуртку драми словенського модерніста І. Цанкара «Прекрасна Віда» Ґрум зблизився із Йожею Дебелак, яка грала роль красуні-Віди і яка стала найважливішою жінкою в житті письменника, його музою і порадницею. Листи Ґрума до Йожі Дебелак у яких автор звіряє найпотаємніші бажання, страхи і надії, є прекрасним зразком любовно-еротичного епістолярію в історії словенської літератури.

Обравши кар’єру лікаря, Ґрум проходив обов’язкове стажування у люблянських госпіталях. Ще навчаючись у Відні Ґрум зацікавився психоаналізом, свої знання поглибив, працюючи у психіатричній клініці, окремі пацієнти якої стали прототипами його творів.

У 1929 році Славко Ґрум подає на белградський письменницький конкурс щойно написану «Подію у місті Ґоґа» й отримує премію, що стало несподіванкою для люблянського літературного бомонду, оскільки в письменницьких колах Ґрум був мало знаний.

Попри престижну премію словенські театри довго відмовляються ставити цю п’єсу – три роки Славко Ґрум переконує режисерів взятися за постановку п’єси, яка вимагала новітніх рішень, зокрема уведення елементів пантоміми і концепту симультанної сцени.

Великим потрясінням для Ґрума стала відмова керівництва лікарні, що спеціалізувалася на жіночих хворобах, продовжити із ним контракт. Перериваються восьмирічні стосунки із Йожею.

Славко Ґрум переїжджає із Любляни в провінцію, там веде лікарську практику однак нічого вже не пише. На фоні депресії загострюється його залежність від наркотиків, Ґрум робить спробу самогубства.

Помер Славко Ґрум у лікарні від виснажливої хвороби.

Драматичні твори СлавкаҐрума – вершина словенського експресіонізму. 1979 року заснована премія ім. Славка Ґрума, якою нагороджується кращий словенський драматичний твір.