Камінний хрест. Новели
221 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
Український письменник-реаліст Василь Стефаник (1871—1936) був новатором у літературі, неперевершеним майстром стислої, драматичної за змістом і глибоко ліричної за звучанням соціально-психологічної новели.
Герої творів Василя Стефаника опиняються в межовій ситуації, їхні трагедії новеліст переживає як власні («І все, що я писав, мені боліло»). Письменник уживає покутський діалект, передає живі, як саме життя, образи трагічної дійсності, які неможливо було б відтворити літературною мовою. До видання увійшли новели зі збірок «Синя книжечка», «Камінний хрест», «Дорога», «Моє слово» та ін. Автор зачіпає теми самотньої старості та трагедії зайвих ротів у бідних селянських родинах («Сама-саміська», «Ангел», «Осінь», «Катруся», «Новина»), еміграції за океан галицького селянства на межі XIX та XX ст. («Камінний хрест») тощо. Твори В. Стефаника перекладено багатьма мовами світу.
Категорії
Про автора
Василь Стефаник
10 книжок
Василь Стефаник (1871 – 1936) – український письменник та громадський діяч. Василь народився в селі Русів Івано-Франківської області. Навчався у Русівській початковій школі, Снятинській міській школі, а потім у гімназіях в Дрогобичі та Коломиї, з якої він був виключений через участь у «Покутській трійці». Саме в ті роки Стефаник почав пробувати свої сили в літературі. Після завершення Дрогобицької гімназії він вступив на медичний факультет Ягеллонського університету в Кракові, але замість навчання він з головою поринув у літературне та громадське життя цього міста.
Після публікації своєї першої статті в 1890 році він почав активно займатися публіцистикою. Перші його літературні спроби якраз-таки припали на роки навчання в гімназії: у 1897 році в газеті «Праця» було надруковано 7 його новел. У 1899 році у Чернівцях було видано першу збірка прози Стефаника «Синя книжечка», а через рік з’явилася його наступна збірка під назвою «Камінний Хрест». Ще через рік – книжка «Дорога». Після цього Василь на тривалий час «замовк», але події Першої світової підштовхнули його до нового етапу в творчості: він написав 23 новели та кілька автобіографічних спогадів. Василь Стефаник вважається зачинателем експресіонізму в українській літературі.