Превью "Холодний Яр" - Фото №1

Холодний Яр

Безкоштовна доставка
399 грн
Кількість сторінок
544
Видавництво
Обкладинка
М'яка з клапанами
Вік
13-17 років
Рік видання
2024
Мова
Українська
Розмір
130x200x20 мм
Вага
500 г
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8178-65-9
Штрихкод
9786178178659
Артикул
527324112008
399 грн

Про книжку

«Коли я впаду, <...> мою кров вип’є рідна земля, щоб виростити з нею траву для коня того, хто стане на моє місце».

На початку XX століття на Черкащині сформувалася повстанська армія, яка швидко переросла у Холодноярську Республіку.

Селяни та нащадки козаків об’єдналися, щоб не пустити на свою територію ані більшовиків, ані денікінців. Збройний опір був так добре налаштований, що проти загарбників виходили добре озброєні цілі дивізії, сформовані з місцевих жителів. Учасником цих подій був Юрій Горліс-Горський, який і описав їх у романі «Холодний Яр».

Автор змальовує збройні сутички з червоними та підпільну роботу українських повстанців, застінки ЧК і підривну роботу проти радянської влади, а також побут воїнів й відвагу, патріотизм і стосунки, авантюри, гумор та боротьбу до останнього.

Про автора

Юрій Горліс-Горський

Юрій Горліс-Горський – український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, розвідник і письменник. У підлітковому віці Юрій дописав собі чотири роки, аби піти на східний фронт під час Першої світової війни, де воював у лавах Кабардинського кінного полку. А вже під час Української революції Юрій командував відділом першого полку армії Української Народної Республіки. Згодом Юрій став зв’язковим уряду УНР й почав працювати в ГПУ.

Першою книжкою Юрія був роман «Ave dictator!», а до того він публікував статті та журнальний варіант свого найзнаменитішого твору «Холодний Яр». Він також є автором таких прозових творів, як «Отаман Хмара», «Червоний чортополох», «У ворожому таборі» та інших. Під час Другої світової війни Юрій керував групою Абверу. З наступом Червоної армії він почав рух на Захід, де у Львові пошлюбився з Галиною Талащук. Згодом він перемістився до Нового Ульма в Німеччині, де він розгорнув активну політичну діяльність і заснував Українську Революційно-Демократичну партію разом із Іваном Багряним, Борисом Левисьцким та багатьма іншими.

27 вересня 1946 року Юрій загадково зник безвісти.