На плечах гігантів. Величні прориви у фізиці та астрономії
On The Shoulders Of Giants: The Great Works Of Physics And Astronomy
Про книжку
Які закони природи керують небесами? Як рухаються планети? Що тримає їх на орбіті? Відповіді на ці питання люди намагались знайти тисячоліттями. Щоб відповісти на них науковцям була потрібна неабияка сміливість та ясне бачення.
Миколай Коперник, Ґалілео Ґалілей, Йоганн Кеплер, Ісаак Ньютон та Альберт Айнштайн — п’ятеро цих візіонерів змінили курс науки, вивівши астрономію та фізику із Середньовіччя до сучасності. Їхні magnum opus із коментарями та примітками генія Гокінґа дадуть можливість зазирнути в думки новаторів і точно дізнатися, про що думали ці учені мужі. У цій збірці ви знайдете уривки з оригінальних ідей Альберта Айнштайна, вперше опублікованих у творі «Принцип відносності», а також скорочені версії творів «Про обертання небесних сфер» Миколая Коперника, «Бесіди й математичні докази щодо двох нових наук» Ґалілео Ґалілея, «Гармонія світу» (книга п’ята) Йоганна Кеплера та «Математичні начала натуральної філософії» Ісаака Ньютона. Поміж знакових наукових робіт розкидані короткі біографії їхніх авторів. Ви дізнаєтесь про непохитну вірність Коперника істині понад релігійну доктрину, попри його становище польського священника; непокірний дух Ґалілея; сімейні та фінансові негаразди Кеплера; пристрасні конфлікти Ньютона; скромні перші кроки в науці Айнштайна.
Категорії
Про автора
Стівен Гокінґ
4 книжки
Стівен Гокінґ — англійський фізик-теоретик, космолог і автор багатьох книжок та наукових праць, директор з досліджень Центру Теоретичної Космології Кембриджського університету, відомий своїми дослідженнями в астрофізиці, зокрема теорії чорних дір та популяризації наукових знань. Гокінґ вивчав фізику в Університетському коледжі Оксфорда (бакалавр, 1962) і Трініті-холі в Кембриджі (доктор філософії, 1966). Він був обраний науковим співробітником у коледжі Гонвіля та Каюса в Кембриджі.
На початку 1960-х Гокінґ захворів на бічний аміотрофічний склероз, невиліковне дегенеративне нервово-м'язове захворювання. Він продовжував працювати, всупереч тому, що хвороба поступово прогресувала. Гокінг працював насамперед у галузі загальної теорії відносності й зокрема над фізикою чорних дір. У 1974 році Королівське товариство обрало його одним зі своїх членів. У 1977 році він став професором гравітаційної фізики в Кембриджі, а в 1979 році його призначили на посаду Лукасівського професора математики в Кембриджі — посаду, яку колись обіймав Ісаак Ньютон. У 1982 році Гокінґ став кавалером Ордену Британської імперії (CBE), а в 1989 році — почесним товаришем Британської академії наук (Companion of Honor). Він також отримав медаль Коплі від Королівського товариства в 2006 році і президентську медаль Свободи США в 2009 році. У 2008 році він прийняв запрошення очолити дослідницьку кафедру в Інституті теоретичної фізики "Периметр" у Ватерлоо, провінція Онтаріо, Канада.