Париж двадцятого століття
Paris au XXe siecle
Немає на полицях
Немає на полицях
Про книжку
Серед більше ніж півсотні романів у доробку письменника «Париж ХХ століття» займає окреме місце, оскільки, на відміну від інших його творів, він сповнений не стільки звичного захоплення чудесами науки майбутнього, скільки тривогою про те, до чого може призвести індустріалізація суспільства і, як наслідок, тотальна раціоналізація всіх проявів життя. Рукопис роману вважали втраченим аж до 1989 року, коли його знайшов у родинному сейфі праправнук Жуля Верна. Таким чином, роман, написаний у 1863 році про Париж 1960-х років, було вперше опубліковано аж у далекому для обох епох 1994 році.
Цей роман написаний у геть невластивому для Жуля Верна жанрі антиутопії, коли він чи не єдиний раз у своїй творчій кар’єрі дозволяє собі скепсис і пересторогу щодо індустріалізації суспільства і стрімкого розвитку технологій. У романі Верна світ Парижа ХХ століття виглядає бездушним і меркантильним, позбавленим свободи творчості та підвладним лише механічному раціо. На щастя, похмурі прогнози Жуля Верна стосовно Парижа 60-х не збулися, але тим цікавіше буде тепер прочитати його думки з приводу негативного сценарію майбутнього, передумови якого письменник бачив у своїй добі. А можливо, Жуль Верн не так сильно й помилявся, просто тривожні зміни настають дещо повільніше, ніж він передбачав?
Категорії
Про автора
Жуль Верн
7 книжок
Жуль Верн – французький письменник, чиї твори заклали фундамент сучасної наукової фантастики. Протягом ХХ століття твори Верна були перекладені більш ніж 140 мовами, що зробило його одним з найбільш перекладених авторів у світі. За романами Жюля Верна знято низку успішних фільмів і мультфільмів.
Вплив Жюль Верна поширюється не лише на літературу та кіно, але й на світ науки та техніки, де він надихав покоління вчених, винахідників та дослідників. У 1954 році ВМС США спустили на воду перший у світі атомний підводний човен, названий на честь Верна «Наутілус». І ось уже понад 130 років шукачі пригод, такі як Неллі Блай (1890), Вайлі Пост (1933) та Стів Фоссет (2005), йдуть слідами вигаданого героя Філеаса Фоґґа, намагаючись обігнути земну кулю за рекордно короткий час.