Царівна Нефрета
198 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
Василь Масютин (1884 – 1955) – скульптор, маляр, графік, медальєр, письменник, історик мистецтва. 1921 року емігрував до Німеччини. Цікаво, що «своїм» його вважають і українці, й росіяни. І як художник він справді прислужився і тим, і тим. Але обидві свої фантазійні повісті, що увійшли до цього видання, написав українською. «Два з одного» була написана ще до Першої світової війни (випередивши повість М. Булгакова на схожу тему – «Собаче серце»), але видана у Львові лише 1936 року, «Царівна Нефрета» – написана 1919 року, а побачила світ у Львові 1938-го.
Повісті збурили тодішню пресу, клерикальні часописи побачили в них розпусту і гостро заатакували автора й видавництво, називаючи їх «бруковими», тобто бульварними.
Молодий і талановитий німецький єгиптолог Роберт Райт марить тільки наукою і подає великі надії. Щоб трохи охолодити юнака, його вчитель жартома показує папірус з романтичними віршами якоїсь Нефрети. Райт настільки захоплюється особистістю древньої поетеси, єгипетської принцеси, що закохується в мумію й намагається її оживити.
Герой повісті «Два з одного» київський лікар Андрій Ощурков довгий час розробляє засіб, завдяки якому людина зможе відрощувати втрачені кінцівки. Несподіваний випадок дає йому можливість провести останній важливий експеримент: перед будинком доктора гине чоловік, якого навпіл перерізав розпечений дріт. У ці дві половини людського тіла Ощурков вводить засіб для регенерації...
Цікаво, що повість «Царівна Нефрета» була неодноразово видана в Росії, де «русского художника и писателя» переклали... з української.
Категорії
Про автора
Василь Масютин
1 книжка