Чорний лебідь та інші новели
Die Betrogene und andere Kurzgeschichten Thomas Mann
Про книжку
Другий том вперше перекладеної українською мовою вибраної новелістики письменника, філантропа і нобелівського лавреата Томаса Манна
Під музику валькірій Вагнера представляємо другий том вперше перекладеної українською мовою вибраної новелістики письменника, філантропа і нобелівського лавреата Томаса Манна. Заборонене кохання і відверта сексуальність, чуттєвість в сутінках Першої світової війни й страх в буремну епоху становлення нацизму, повернення до міфологізму й невідворотне усвідомлення власної смертності. «Чорний лебідь» та інші новели — це ряд короткої й водночас глибокої прози німецького романіста, якому вдалось зберегти честь там, де панує безчестя, і віднайти шлях до художньої правди в час, коли машина смерті чигала на кожного непокірного.
До другого тому увійшли: коротке оповідання «Пан і пес. Ідилія» (A Man and His Dog, 1918), «Безлад і рання печаль» (Disorder and Early Sorrow, 1925), натхненна скандинавською мітологією й валькіріями Вагнера «Кров Вальзунґів» (The Blood of the Walsungs, 1921) та
Категорії
Про автора
Томас Манн
5 книжок
Томас Манн — німецький письменник, поет та есеїст, лауреат Нобелівської премії. Найбільший вплив на його творчість склали філософські праці Шопенгауера й Ніцше. Творчу популярність приніс Маннові перший роман «Будденброки. Занепад однієї родини». За нього він був відзначений Нобелівською премією з літератури в 1929 році.
Томас Манн схвально поставився до участі Німеччини у Першій світовій війні й підтримував політичні ідеї кайзера Вільгельма II. Згодом політичні погляди Манна змінилися з консервативних до ліберально-лівих і демократичних. Письменник був категорично проти фашизму, що розвинувся на початку 30-х років в Німеччині, і тому з 1933 року перебував в антифашистській еміграції. Він писав та публікував есеї й проводив лекції, у яких критикувався нацизм. І все більш схилявся до соціалістичних ідей.
У 1936 нацистський уряд офіційно скасував німецьке громадянство Томаса Манна, а з 1938 р. письменник мешкав в США. Впродовж Другої світової війни Манн записав кілька антинацистських радіопромов, які записувались у США, а потім надсилались до Великої Британії, де їх транслювало BBC, в надії донести до німецької аудиторії правду. Після падіння фашизму та закінчення Другої світової війни письменника починають звинувачувати в пособництві сталінському режиму. І у червні 1952 сім'я Томаса Манна змушена повернутися до Швейцарії.
Письменник помер в Цюриху від атеросклерозу у віці 80 років, так і не повернувшись до Німеччини.