Превью ""Смерть у Венеції" та інші новели" - Фото №1

"Смерть у Венеції" та інші новели

Der Tod in Venedig und andere Kurzgeschichten

Безкоштовна доставка
439 грн
Кількість сторінок
312
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2023
Мова
Українська
Розмір
145x215 мм
Перекладач
Євген Попович
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8206-04-8
Штрихкод
9786178206048
Артикул
966037681512
439 грн

Про книжку

У творчості Томаса Манна новели займають особливе місце. Саме коротка проза стала основою літературної спадщини письменника — від першого літературного дебюту і незадовго до власної смерті. Автор щоразу повертався до новелістики.

Перший том вибраної новелістики, під звучання опери Ріхарда Вагнера, відкриває новела «Трістан». Далі граційно перетікає в нерозлучну пару — «Тоніо Крегер» та «Смерть у Венеції». Життя художника в одній історії відбувається навколо подорожі з півдня на північ, в іншій — з півночі на південь. Одна подорож закінчується крихким примиренням, а інша — смертю.

А завершальним акордом першого тому стає новела «Маріо і чарівник». Оповідач описує подорож своєї сім'ї до вигаданого приморського містечка Торре ді Венере, де потрапляє на виступ фокусника і гіпнотизера, на ім'я Чіполла. Але харизматичний штукар використовує власні здібності, щоб контролювати аудиторію у дуже жорстокий і фашистський спосіб.

Про автора

Томас Манн

Томас Манн

5 книжок

Томас Манн — німецький письменник, поет та есеїст, лауреат Нобелівської премії. Найбільший вплив на його творчість склали філософські праці Шопенгауера й Ніцше. Творчу популярність приніс Маннові перший роман «Будденброки. Занепад однієї родини». За нього він був відзначений Нобелівською премією з літератури в 1929 році.

Томас Манн схвально поставився до участі Німеччини у Першій світовій війні й підтримував політичні ідеї кайзера Вільгельма II. Згодом політичні погляди Манна змінилися з консервативних до ліберально-лівих і демократичних. Письменник був категорично проти фашизму, що розвинувся на початку 30-х років в Німеччині, і тому з 1933 року перебував в антифашистській еміграції. Він писав та публікував есеї й проводив лекції, у яких критикувався нацизм. І все більш схилявся до соціалістичних ідей.

У 1936 нацистський уряд офіційно скасував німецьке громадянство Томаса Манна, а з 1938 р. письменник мешкав в США. Впродовж Другої світової війни Манн записав кілька антинацистських радіопромов, які записувались у США, а потім надсилались до Великої Британії, де їх транслювало BBC, в надії донести до німецької аудиторії правду. Після падіння фашизму та закінчення Другої світової війни письменника починають звинувачувати в пособництві сталінському режиму. І у червні 1952 сім'я Томаса Манна змушена повернутися до Швейцарії.

Письменник помер в Цюриху від атеросклерозу у віці 80 років, так і не повернувшись до Німеччини.