Акція

Превью ""Смерть у Венеції" та інші новели" - Фото №1

"Смерть у Венеції" та інші новели

Der Tod in Venedig und andere Kurzgeschichten

475 грн
499 грн-5%
Кількість сторінок
312
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2023
Мова
Українська
Розмір
145x215x24 мм
Вага
402 г
Перекладач
Євген Попович
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8206-04-8
Штрихкод
9786178206048
Артикул
966037681512
475 грн
499-5%

Про книжку

У творчості Томаса Манна новели займають особливе місце. Саме коротка проза стала основою літературної спадщини письменника — від першого літературного дебюту і незадовго до власної смерті. Автор щоразу повертався до новелістики.

Перший том вибраної новелістики, під звучання опери Ріхарда Вагнера, відкриває новела «Трістан». Далі граційно перетікає в нерозлучну пару — «Тоніо Крегер» та «Смерть у Венеції». Життя художника в одній історії відбувається навколо подорожі з півдня на північ, в іншій — з півночі на південь. Одна подорож закінчується крихким примиренням, а інша — смертю.

А завершальним акордом першого тому стає новела «Маріо і чарівник». Оповідач описує подорож своєї сім'ї до вигаданого приморського містечка Торре ді Венере, де потрапляє на виступ фокусника і гіпнотизера, на ім'я Чіполла. Але харизматичний штукар використовує власні здібності, щоб контролювати аудиторію у дуже жорстокий і фашистський спосіб.

Про автора

Томас Манн

Томас Манн

5 книжок

Томас Манн — німецький письменник, поет та есеїст, лауреат Нобелівської премії. Найбільший вплив на його творчість склали філософські праці Шопенгауера й Ніцше. Творчу популярність приніс Маннові перший роман «Будденброки. Занепад однієї родини». За нього він був відзначений Нобелівською премією з літератури в 1929 році.

Томас Манн схвально поставився до участі Німеччини у Першій світовій війні й підтримував політичні ідеї кайзера Вільгельма II. Згодом політичні погляди Манна змінилися з консервативних до ліберально-лівих і демократичних. Письменник був категорично проти фашизму, що розвинувся на початку 30-х років в Німеччині, і тому з 1933 року перебував в антифашистській еміграції. Він писав та публікував есеї й проводив лекції, у яких критикувався нацизм. І все більш схилявся до соціалістичних ідей.

У 1936 нацистський уряд офіційно скасував німецьке громадянство Томаса Манна, а з 1938 р. письменник мешкав в США. Впродовж Другої світової війни Манн записав кілька антинацистських радіопромов, які записувались у США, а потім надсилались до Великої Британії, де їх транслювало BBC, в надії донести до німецької аудиторії правду. Після падіння фашизму та закінчення Другої світової війни письменника починають звинувачувати в пособництві сталінському режиму. І у червні 1952 сім'я Томаса Манна змушена повернутися до Швейцарії.

Письменник помер в Цюриху від атеросклерозу у віці 80 років, так і не повернувшись до Німеччини.