Абетка війни
360 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
«Абетка війни» – одна з історій російсько-української війни. Вона почала писатися ще 2015 року, коли Євген Степаненко у складі підрозділу медиків воював на Сході України, а його донька Соля, чекала тата з фронту в мирному Києві. Це чесна й зворушлива розмова про війну і про життя для всіх: і дітей, і дорослих.
Книжка побудована як абетка, де кожна літера — це один із вимірів війни та миру навколо війни. У ній переплітається життя дитини в мирному місті і життя тата на війні. Соля телефонує татові на фронт, пише есемески та листи, розповідає про свої справи, школу, друзів, змагання, танці, домашніх тварин, а ще ставить дитячі й недитячі питання про війну. Як же татко із побратимами і посестрами там живе? Чи є на війні діти? Що їдять на війні? Чи можна на війні хитрувати? Чи буде тато інший після війни? А тато просто і чесно, а разом з тим бережно пояснює донечці все на світі.
20 грн від продажу кожного примірника цієї книжки Видавництво Старого Лева перераховує у Благодійний Фонд "Голоси дітей". Фонд надає безкоштовну психологічну допомогу дітям та родинам, які постраждали від війни. Гаряча лінія: 0 800 210 106
Категорії
Про авторів
Соломія Степаненко
1 книжка
Я народилась у 2010 році і на момент видання книжки мені 12 років. Мені подобається писати та шукати нові хобі, зараз я дуже люблю в'язати, і робити свічки. Я маю дві собачки - Сеню та Догоняя, і ще кішок Чучу і Багіру, які залишилися в Україні. Після початку великої війни я живу в Хорватії.
В Україні я вчилася у маленькій класній БеркоШко і сумую за своїми однокласниками. Зараз я вчусь у державній школі у маленькому містечку Мілна, на острові Брач у Хорватії (про цю місцину ви дізнаєтесь у іншій нашій книзі згодом). Ще мені важливо сказати що я маю найліпшу подруг Владу та декілька подруг тут в Хорватії. Я іноді пишу маленькі твори чи вірші, які поки що показую тільки батькам, але хто знає, можливо через деякий час і ви їх побачите…
Євген Степаненко
1 книжка
Народився в 1974 році у маленькому містечку Корсунь Шевченківський на річці Рось, у самому центрі України. Вивчав французьку мову, і ще в школі почав писати для місцевої газети. Недовго вчився в Київському Університеті лінгвістики, але вирішив що професія перекладача не для мене і поїхав спочатку у Францію, а потім в росію, в місто Санкт Петербург, де вчився знімати кіно і ставити вистави.
Працював на різних телеканалах, знімав телевізійні програми та багато писав для газет та журналів. А потім повернувся додому до України, і почав знімати фільми та телепрограми вже тут. Після анексії Криму в 2014 пішов добровольцем до лав Сил Оборони України, був одним із організаторів Штабу Оборони Маріуполя, учасником боїв в районі Донецького аеропорту та Дебальцеве у складі Першого Добровільного Шпиталя імені Пирогова, а потім у складі підрозділів Національної гвардії України.
Після повернення з війни був ведучим ток шоу «Війна і мир» на Першому каналі Суспільного мовлення України, автором низки документальних фільмів та документальних вистав, серед яких вистава «Голоси» ввійшла у топ десять культурних подій України в 2019 році. З 2021 року живе і працює на Балканах, в якості спеціального кореспондента низки українських медіа. Після початку ескалації війни Росії проти України – активно працює з волонтерською та військовою допомогою Силам Оборони України.