Нехай квітне аспідистра
Keep the Aspidistra Flying
225 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
Джордж Орвелл — англійський письменник і публіцист, який став знаменитим завдяки найвідомішому роману в жанрі антиутопії «1984», де він змалював жахливе тоталітарне суспільство майбутнього, а також повісті «Колгосп тварин», де в алегоричній формі розповів про часи становлення СРСР.
На жаль, на тлі цих знаних книжок для багатьох читачів і досі лишається в тіні інший доробок Орвелла — романи, в яких письменник з властивими йому спостережливістю, проникливістю і гумором описує життя в період між двома світовими війнами минулого сторіччя і розмірковує над питаннями, які є актуальними й донині – взаємовідносини людини й суспільства, чи можна оголосити війну суспільним нормам і цінностям і не програти в ній, чи залежить свобода творчості від побутових умов і наповненості кишені. Саме таким є його твір «Нехай квітне аспідистра» — роман про те, як одного разу у міжвоєнному Лондоні людина мистецтва оголосила війну грошам і що з того вийшло.
Гроші — вони все вирішують, все контролюють, відчиняють двері пристойних будинків і салонів, знайомлять з потрібними людьми, наділяють їхнього господаря чарівною здатністю подобатися жінкам і друзям, вони, по суті, і є саме життя. Але хіба так має бути? Хіба має життя людей аж так залежати від грошей, а надто від їх браку? Чи можливо, живучи в сучасному суспільстві, позбутися нав’язливої влади грошей, оголосити їм війну, а заодно й усім ознакам «надійності», «порядності» і «благопристойності», головним символом яких є аспідистра, чиї отруйно-зелені пагони стирчать з горщиків у вікнах кожної пристойної оселі?
Молодий талановитий поет Гордон Комсток веде особисту затяту війну з аспідистрою і з усім, що вона собою символізує — владою грошей і нудьгою благопристойності. Він вважає, що звільнившись від влади грошей, зможе повністю присвятити себе творчості. Але воювати з грошима і благопристойністю було завжди непросто, особливо якщо ти живеш у міжвоєнному Лондоні 30-х. Війна з аспідистрою, війна з грошима, війна із самим собою — чи можлива тут перемога, а якщо й можлива, то якою ціною?
Категорії
Про автора
Джордж Орвелл
29 книжок
Англійський письменник, прозаїк, журналіст, есеїст і критик, найбільш відомий своїми романами «Колгосп тварин» і «1984». Джордж Орвелл – один із найвидатніших письменників 20-го століття, прозаїк, есеїст і критик, найбільш відомий своїми романами «Колгосп тварин» (1945) і «1984» (1949).
Для його творчості характерна соціальна критика, опозиція до тоталітаризму та підтримка демократичного соціалізму. Справжнє ім'я Ерік Артур Блер. Після навчання в школі та служби в британській поліції в Бірмі, вирішив стати письменником. Почав жити серед бідних, перебивався різними роботами, щоб звести кінці з кінцями, в тому числі працював посудомийником.
У 1928 році він поїхав до Парижа. Протягом короткого часу Орвелл працював вчителем у невеликій приватній школі, згодом влаштувався на пів ставки в букіністичну крамницю. Цей життєвий досвід ліг в основу першого великого роману письменника «У злиднях Парижа та Лондона». У книзі представлено жорстокий погляд на життя робітничої бідноти та тих, хто веде нестабільне існування. Не бажаючи бентежити свою сім'ю, автор опублікував книгу під псевдонімом Джордж Орвелл. У грудні 1936 року виїхав до Іспанії, щоб взяти участь у громадянській війні, яка точилася між лівими республіканцями та фашистськими націоналістами. У ній брали участь деякі іноземні добровольці. Там він був поранений у горло.
Тим часом комуністи почали арештовувати інодумців, і Орвелл був змушений тікати з Іспанії. Після прибуття до Британії він написав «Данина Каталонії», опубліковану в 1938 році. Орвелл почав серйозно хворіти, в 1938 році йому поставили діагноз туберкульоз. На початку Другої світової війни Джорджа Орвелла не взяли на військову службу, але з 1941 по 1943 рік він працював на ВВС. У 1945 році була опублікована його велика сатира «Колгосп тварин», а за кілька років вийшов його найвідоміша антиутопія «1984», де змалював жахливе тоталітарне суспільство майбутнього, в рисах якого впізнається тодішній устрій Радянського Союзу. Але здоров'я письменника підводило.
У жовтні 1949 року Джордж Орвелл одружився зі своєю другою дружиною Сонею, а вже в січні 1950 року помер від туберкульозу. Йому було лише 46 років.
Книжка в серіях
Майстри світової прози
Видавництво Жупанського