Превью "Людолови. Том 1" - Фото №1

Людолови. Том 1

Безкоштовна доставка
449 грн

405 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
560
Видавництво
Обкладинка
М'яка з клапанами
Вік
13-17 років
Рік видання
2024
Мова
Українська
Розмір
145x200x30 мм
Вага
510 г
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8178-51-2
Штрихкод
9786178178512
Артикул
210944838584
449 грн

Про книжку

Поворотна віха в українській історичній романістиці. Саме так назвали твір «Людолови» дослідники. 

Першочергово задумавши його як біографію гетьмана Сагайдачного, Зінаїда Тулуб зрештою розгорнула перед читачем значно масштабніше епічне полотно. Шляхта, старшини та вільні козаки Дикого поля. Повсякденна боротьба за свої права й козацькі походи в далекі краї.

У першому томі ми зустрічаємо Петра Сагайдачного, що повертається з походу, в домі своєї нареченої Насті. На долю закоханих випадає страшне випробування: дівчину під час чергового набігу викрадають і поневолюють татари. Персональні історії переплітаються з видатними історичними подіями — заснування Київського братства, організація друкарні при Києво-Печерській лаврі та плани походу на Каффу. Авторка змальовує багатошарову панораму життя XVII століття в Україні.

Про автора

Зінаїда Тулуб

Українська письменниця, поетка, перекладачка, сценаристка й авторка роману-дилогії «Людолови». Зінаїда Тулуб — українська письменниця, поетка, перекладачка та сценаристка. Зінаїда народилася в родині відомого на той час поета Павла Тулуба. У 1913 році жінка закінчила історико-філологічний факультет місцевих Вищих жіночих курсів. Після захисту своєї дисертації Зінаїда була залишена при Київському університеті для підготовки професури.

У 20-тих роках Зінаїда працювала лектором у військових частинах, завідувала літературною частиною Київського фотокомітету й очолювала лекторську секцію в одній з частин Червоної Армії. У липні 1937 року Зінаїду було заарештовано за те, що вона є «активною учасницею контрреволюційною організації "Виборчий центр"» — її було засуджено до ув’язнення на 10 років. Письменниця була звільнена тільки після повного відбуття строку в 1947 році. Невдовзі Зінаїду було вислано до Алма-Атинської області, де вона працювала шкільною бібліотекаркою. Вона була на засланні в Північному Казахстані впродовж 1947 — 1955 років.

Свою літературну діяльність Зінаїда починала як поетка, друкуючи свої вірші в газетах та журналах «Киевские вести», «Киевская мысль», «Вестник Европы» тощо. У 1916 році в журналі «Вестник Европы» була опублікована її повість «На роздоріжжі». Зінаїда також займалася перекладацькою діяльністю: у 1911 році окремою брошурою видавала переклад однієї з частин «Старшої Едди». Тривалий час Зінаїда писала російською мовою, але згодом все ж перейшла на українську. Найвизначнішим твором Тулуб вважається її роман-дилогія «Людолови», в якому в художній манері відтворено життя українського народу за гетьмана Петра Сагайдачного. Вона також писала кіносценарії та п’єси.

Померла Зінаїда 26 вересня 1964 року у віці 73 років.