Коняка Фокслі та інші дорослі оповідання
Немає на полицях
Немає на полицях
Про книжку
Нарешті і в Україні виходить перша книжка «дорослих» оповідань Роальда Дала (1916—1990), лауреата численних літературних премій, одного з найвизначніших англійських письменників ХХ століття, 100-річчя з дня народження якого широко відзначають у цілому світі.
До книжки увійшли уже класичні в Західній Європі та США далівські оповідання. Р. Дала називають майстром чорного гумору, «ніжним мізантропом», для якого найголовніше — розповісти сюжет, часто напівжартівливий, напівдетективний, напівфантастичний. Багато його творів — і дитячих, і «дорослих» — лягли в основу художніх фільмів, а кожна книга мала великий успіх. Письменник змушує читача ненаситно заковтувати сторінку за сторінкою в очікуванні несподіваної розв’яки — блискучого фінального сюрпризу. В Україні Роальд Дал відомий передовсім своїми неперевершеними дитячими повістями — «Чарлі і шоколадна фабрика», «Матильда», «ВДВ» (Великий Дружній Велетень) та іншими, виданими в «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ЗІ».
Категорії
Про автора
Роальд Дал
9 книжок
Роальд Дал (1916 – 1990) – валлійський письменник, автор романів, повістей, новел й оповідань для дорослих та дітей. Дитинство письменника пройшло в Лланаффі, однак після смерті його батька родина переїхала до Англії. Роальд навчався у декількох школах та пансіоні для хлопчиків, але, закінчивши там навчання, вирішив не вступати в університет та пішов працювати. Під час Другої світової війни Дал став льотчиком.
Писати він почав у 1942 році й першим його опублікованим твором стала напів автобіографічна повість про аварію, яку він пережив. У 1943 році він опублікував свою першу дитячу повість «Ґремліни». Після війни Роальд повністю присвятив себе творчості. Особливе визнання отримали його дитячі історії: «Матильда», «Чарлі і шоколадна фабрика», «Джеймс і гігантський персик», «Відьми». Дал також писав новели для дорослих у жанрах нуар та жахи, переважна кількість яких була опублікована в тогочасних популярних журналів. Дал є лауреатом численних літературних премій, а за сюжетами його книжок знято чимало культових екранізацій.