Превью "Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи" - Фото №1

Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи

The narrow corridor

Немає на полицях

Кількість сторінок
520
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2022
Мова
Українська
Розмір
155x235x35 мм
Вага
800 г
Перекладач
Геннадій Шпак
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8115-33-3
Штрихкод
9786178115333
Артикул
205770935246

Немає на полицях

Про книжку

Свобода в історії людства завжди була рідкістю. Між гнітом деспотичної держави й насильством від бездержав’я пролягає вузький коридор до свободи. На думку Дарона Аджемоґлу і Джеймса Робінсона, саме в ньому держава й суспільство мають врівноважувати одне одного. Як стримувати державу, що має величезний бюрократичний апарат і потужне військо? Як підтримувати в суспільстві співпрацю й захистити його від маніпуляцій поділами і відмінностями?

Про авторів

Джеймс Робінсон
Джеймс Робінсон — політолог і економіст, професор і директор Інституту Пірсона з вивчення та вирішення глобальних конфліктів Чиказького університету. Проводить дослідження в Болівії, Демократичній Республіці Конго, Сьєрра-Леоне, Гаїті та в Колумбії. Вивчає, чим відрізняються країни, зосереджуючись на основних економічних і політичних інститутах, які призводять одних до процвітання, а інших – до конфліктів. Разом з Дароном Аджемоглу написав книги «Вузький коридор», «Чому нації занепадають? Походження влади, багатства і бідності» та «Економічне походження диктатури та демократії». Викладав у Гарвардському університеті, Каліфорнійському університеті Берклі, Університеті Південної Каліфорнії та Університеті Мельбурна.
Дарон Аджемоґлу

Американський економіст, викладач Гарвардського університету, лавреат медалі Джона Бейтса Кларка та автор. Дарен Аджемоґлу — американський економіст, викладач Гарвардського університету. Лауреат медалі Джона Бейтса Кларка, яку вручають економістам у віці до 40 років за вклад у розвиток економічної думки. За престижністю нагорода поступається лише Нобелівській премії. Досліджує демократію, диктатуру та вплив інституцій на розвиток країн. Народився в родині вірмен у Стамбулі. У 25 років Аджемоґлу здобув ступінь магістра, а потім доктора філософії в Лондонській школі економіки (LSE). Читав лекції в LSE протягом року, перш ніж приєднатися до MIT. Автор сотень статей, багато з яких написані у співавторстві з його давніми співробітниками Саймоном Джонсоном і Джеймсом А. Робінсоном. Разом з останнім написав міжнародний бестселер «Чому нації занепадають?» (2012) — книгу про роль інституцій у формуванні економічних показників націй. Вірить у регульовану ринкову економіку і регулярно коментує політичні питання і проблему економічної нерівності.