Листи: 1900–1936. Василь Стефаник
198 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
Створити цілковите уявлення про Василя Стефаник (1871—1936) як письменника та людину без його листів майже неможливо. «Моя література в моїх листах», — говорив сам новеліст. Його листи інколи видаються не лише ескізами до задуманих творів, а вже завершеними й літературними творами нового, ще не знаного жанру. В цих листах, таких щирих і безпосередніх, розкрита вся глибочінь душі письменника. Листи Василя Стефаника мають неабияку художню та історично-літературну вартість.
Категорії
Про автора
Василь Стефаник
10 книжок
Василь Стефаник (1871 – 1936) – український письменник та громадський діяч. Василь народився в селі Русів Івано-Франківської області. Навчався у Русівській початковій школі, Снятинській міській школі, а потім у гімназіях в Дрогобичі та Коломиї, з якої він був виключений через участь у «Покутській трійці». Саме в ті роки Стефаник почав пробувати свої сили в літературі. Після завершення Дрогобицької гімназії він вступив на медичний факультет Ягеллонського університету в Кракові, але замість навчання він з головою поринув у літературне та громадське життя цього міста.
Після публікації своєї першої статті в 1890 році він почав активно займатися публіцистикою. Перші його літературні спроби якраз-таки припали на роки навчання в гімназії: у 1897 році в газеті «Праця» було надруковано 7 його новел. У 1899 році у Чернівцях було видано першу збірка прози Стефаника «Синя книжечка», а через рік з’явилася його наступна збірка під назвою «Камінний Хрест». Ще через рік – книжка «Дорога». Після цього Василь на тривалий час «замовк», але події Першої світової підштовхнули його до нового етапу в творчості: він написав 23 новели та кілька автобіографічних спогадів. Василь Стефаник вважається зачинателем експресіонізму в українській літературі.