Превью "Андрій Лаговський" - Фото №1

Андрій Лаговський

Безкоштовна доставка
249 грн

225 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
416
Видавництво
Обкладинка
М'яка з клапанами
Вік
13-17 років
Рік видання
2023
Мова
Українська
Розмір
130x200x20 мм
Вага
354 г
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8257-12-5
Штрихкод
9786178257125
Артикул
423675640670
249 грн

Про книжку

«Андрій Лаговський» — це автобіографічний роман, що став одним із ключових текстів українського модернізму та порушив табу на публічне обговорення таких тем, як сексуальна орієнтація і право бути собою. У центрі сюжету інтелектуал, книжник, професор, що постійно рефлексує над своїми станами, бажаннями, почуттями та намагається вижити у традиційному суспільстві. Важливим елементом сюжету стає гомосексуальна орієнтація героя. Це історія про роздвоєність і самотність. Він шукає любові, але не серед жінок, а серед чоловіків, шукає сімейного щастя, вірить у високі ідеали, які руйнуються, прирікає себе на кабінетне схимництво й аскетизм, але не витримує спокус. Зрештою Лаговський залишається надто залежним від тягаря традицій чи попросту нездатним до рішучого бунту, але виборює собі можливість зоставатися «таким, як він є». Авторка ключа до прочитання: Віра Агеєва — упорядниця серії «Неканонічний канон», літературознавиця, літературна критикиня, лауреатка Шевченківської премії.

Про автора

Агатангел Кримський

Агатангел Кримський — український історик, мовознавець, вчений, орієнталіст, письменник і перекладач, поліглот, один з організаторів Академії наук України. Жертва сталінського терору. Був ув'язнений НКВД у Костанайському генералітеті де загину. Народився в родині етнічного кримського татарина з білоруським корінням, вчителя історії та географії Юхима Степановича Кримського й польки з відомого польсько-литовського роду Аделаїди Матвіївни.

Кримський був творцем українського сходознавства. В Українській академії наук він також очолював історико-філологічний відділ, кабінет арабської та іранської філології, комісію словника живої мови, комісію історії української мови, діалектологічну й правописну комісії. 1941 року, після початку німецько-радянської війни, НКВС заарештував його, як «особливо неблагонадійного», за звинуваченням в «антирадянській націоналістичній діяльности» й ув'язнив у Костанайському генералітеті. Офіційно Кримський помер від виснаження в тюремній лікарні, але є версія, що він міг померти від жорстоких тортур.