Превью "Марсіани на Хрещатику. Літературний Київ початку ХХ століття" - Фото №1

Марсіани на Хрещатику. Літературний Київ початку ХХ століття

Безкоштовна доставка
320 грн

288 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
408
Видавництво
Обкладинка
М'яка з клапанами
Вік
13-17 років
Рік видання
2023
Мова
Українська
Розмір
130x200x20 мм
Вага
350 г
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-7960-97-2
Штрихкод
9786177960972
Артикул
310353575812
320 грн

Про книжку

Гуляючи Києвом, легко впізнати численні локації, описані в поемах і романах початку ХХ століття. Десь змінилися номери помешкань, по-новому пофарбовані фасади, іноді інші назви вулиць, але якщо придивитися, то можна уявити, як у «Льоху мистецтв» на Городецького сиділи за одним столом Тичина й Курбас, трохи далі, в кабінеті Підмогильного, збирався чи не весь мистецький Київ, а в підвалі готелю «Континенталь» зустрічалися за кавою непримиренні аспанфути, символісти й спіралісти. Вечірнім Хрещатиком гуляли справжні «марсіани», і в Георгіївському провулку шукала нових обріїв таємнича мистецька теософська дев’ятка.

Нова книжка Віри Агеєвої — це мандрівка літературним Києвом початку ХХ століття. Авторка покаже Київ очима авангардних художників, бунтівних емансипанток, богемних поетів, Київ, у якому жили й творили, попри все, що відбувалося довкола, Київ, який вистояв, уберігши свою історію та майбуття.

Віра Агеєва — професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія». Лауреатка Шевченківської премії. 

Авторка книжок «За лаштунками імперії», «Жіночий простір: Феміністичний дискурс українського модернізму», «Поетика парадокса: інтелектуальна проза Віктора Петрова-Домонтовича», «Апологія модерну: обрис ХХ віку», «Дороги й середохрестя», «Візерунок на камені. Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета» та ін.

Про автора

Віра Агеєва

Віра Агеєва

3 книжки

Віра Агеєва — літературознавиця, критикиня, гендерна дослідниця, співзасновниця Київського інституту ґендерних досліджень, докторка філологічних наук. Лавреатка Шевченківської премії та Премії Петра Могили. Народилася на Чернігівщині. В 90-х роках працювала в Інституті літератури НАНУ була заступницею редактора журналу «Слово і час». З 1996 року — професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія». У 1996 році отримала Державну премію України ім. Т. Шевченка як співавторка навчального посібника «Історія української літератури XX століття», а у 2008 році отримала Премію Петра Могили за монографію «Інтелектуальна проза Віктора Петрова-Домонтовича».