Превью "Іліада" - Фото №1

Іліада

Немає на полицях

Кількість сторінок
416
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2025
Мова
Українська
Розмір
130x200x30 мм
Вага
400 г
Перекладач
Борис Тен
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-551-458-0
Штрихкод
9786175514580
Артикул
623455771996

Немає на полицях

Про книжку

Гомер (VIII—VII ст. до н. е.) — видатний легендарний сліпий співець античності і, мабуть, найвідоміший поет світу. Для численних поколінь знайомство з античною культурою і світовою літературою незмінно починається з Гомерових поем «Іліади» та «Одіссеї», які належать до жанру героїчного епосу.

В «Іліаді» йдеться про подвиги звитяжців у Троянській війні, приводом до початку якої стало викрадення Прекрасної Єлени. На чолі з мікенським вождем Агамемноном ахейці беруть в облогу місто Трою. Десять років тривала облога, але ні ахейці, ні троянці не могли перемогти. Картини героїчних двобоїв чергуються з картинами мирного життя в обложеній Трої, а також із не позбавленими гумору сценами суперечки богів на Олімпі.

Цей епос, перекладений багатьма мовами світу, вийшов далеко за межі національного грецького письменства і завдяки своїм художнім достоїнствам та історичній цінності посів почесне місце в скарбниці світової літератури.

Про автора

Гомер

Гомер

8 книжок

Гомер (розквіт творчості 9 або 8 століття до н.е., Іонія, зараз у Туреччині) – ймовірний автор «Іліади» та «Одіссеї». Перший грецький письменник, чиї твори дійшли до нашого часу. Він належав до бардів, або поетів, які працювали в усній традиції. Гомер та інші барди того часу могли декламувати або співати довгі епічні поеми. Хоча ці дві великі епічні поеми Стародавньої Греції завжди приписували постаті Гомера, про нього мало що відомо. Якщо ж прийняти це припущення, то Гомер, безсумнівно, один з найвидатніших світових літературних митців. Він також є одним з найвпливовіших авторів у найширшому сенсі, адже ці два епоси стали основою грецької освіти та культури протягом усієї класичної епохи і сформували кістяк гуманітарної освіти аж до часів Римської імперії та поширення християнства. Гомерівські епоси мали глибокий вплив на культуру Відродження Італії. З того часу поширення перекладів допомогло зробити їх найважливішими поемами класичної європейської традиції. Греки вважали великі епоси чимось більшим, ніж просто літературними творами; вони знали багато з них напам'ять і цінували їх не лише як символ еллінської єдності та героїзму, а й як давнє джерело моральних і навіть практичних настанов.