Від блокгауза до каземату. Історія фортифікації Північної Америки
Про книжку
Колонізація нового континенту європейцями супроводжувалася активним будівництвом передусім фортифікаційним. Але ж місцеві індіанці також будували свої укріплення, щоб забезпечити собі безпечніше проживання. Протягом цього періоду в Північній Америці переплелися декілька європейських фортифікаційних шкіл, а також згодом сформувалися вже місцеві засоби оборони та атаки укріплень.
Зрозуміло, що в одній книзі неможливо охопити усі фортифікаційні об’єкти Північної Америки, їх були сотні, тому автор зупинився лише на найцікавіших або типових оборонних спорудах. Книга містить велику кількість ілюстрацій — в ній представлені малюнки-реконструкції у виконанні автора, плани фортифікаційних споруд та історичні гравюри. Для зручності сприйняття матеріал викладено в хронологічному та географічному порядку.
На сторінках книги читач ознайомиться з традиціями фортифікаційної справи в Північній Америці — іспанців, голландців, шведів, англійців, французів, індіанців різних племен, підданих Російської Імперії, та й власне самих американців, серед яких представлені не лише форти підприємців, мисливців і військових, а й укріплення таких релігійних і соціальних спільнот, як мормони та маруни. Тож книга має стати в пригоді не тільки спеціалістам, а й широкому колу читачів — всім, хто цікавиться історією фортифікації, військової справи та й загалом історією американського континенту.
Категорії
Про автора
Олександр Бондар
2 книжки