Превью "Ранкова зоря" - Фото №1

Ранкова зоря

Немає на полицях

Кількість сторінок
800
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2018
Мова
Українська
Розмір
135x210x46 мм
Вага
673 г
Перекладач
Вахтанґ Кебуладзе
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-569-382-7
Штрихкод
9786175693827
Артикул
987984751752

Немає на полицях

Про книжку

У творчому спадку Фридриха Ніцше «Ранкова зоря» – друга з трьох праць, що вирізняють середній («позитивістський») період філософування німецького мислителя. Посідаючи позицію між «Людським, надто людським» і «Веселою наукою», вона знаменує початок майбутнього проекту «переоцінки всіх цінностей». Текст складається з п’яти частин, які містять 575 афоризмів різної довжини й тематики. Ніцше визначає мораль як звичаєвий спосіб учинку й оцінювання. Порушено питання про передсуди, вільнодумство, проблеми істини та знання. Проведено підготовчу роботу з подальшого вивчення моралі та релігії, що розвиватиметься в полемічному трактаті «До генеалогії моралі» та критичній розвідці «Антихрист». В «Ранковій зорі» філософія Ніцше розглядається як експериментальна візія існування й випробування різноманітних перспектив самореалізації людини. Видання супроводжується історико-філософською передмовою й дослідницько-термінологічним коментарем.

Про автора

Фрідріх Ніцше

Фрідріх Ніцше (1844 – 1900) – німецький філософ, психолог і філолог. Представник ірраціоналізму. Ніцще народився у родині лютеранського пастора. Під час навчання в гімназії парубок виявив неабиякі здібності до філології та музики. Ще з дитинства Ніцше писав вірші та музичні твори. У 1864– 1869 роках вивчав теологію та класичну філологію в Боннському і Лейпцизькому університетах. Згодом його було мобілізовано до прусської армії, але травма змусила його демобілізуватися.

З 70-тих років Ніцше пише свої перші праці, серед яких «Походження трагедії з духу музики», «Філософія в трагічну епоху Греції», «Про істину й неправду в позаморальному розумінні» та «Наука й мудрість у боротьбі». У своїх творах він піддавав критиці релігійні, культурні та моральні питання свого часу, що й послугувало тому, що він розробив власну етичну теорію. Його твори мають переважно афористичний характер – він був, скоріше, літературним філософом, аніж академічним, що особливо підкреслила його праця «Так казав Заратустра. Книжка для всіх і ні для кого». Помер Ніцше у 1900 році.