Превью "Голі чи покриті: Світова історія одягання та оголення" - Фото №1

Голі чи покриті: Світова історія одягання та оголення

Bloot of bedekt: Van niets om het lijf naar strak in het pak

Немає на полицях

Кількість сторінок
248
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2024
Мова
Українська
Розмір
210x140x10 мм
Вага
200 г
Перекладач
Оксана Смерек
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
9786177654185
Штрихкод
9786177654185
Артикул
189514106729

Немає на полицях

Про книжку

Хто зна, коли, де та за якої доби нашим предкам спало на думку покривати своє тіло. Вони приоздоблювали себе, щоб виглядати красивішими та могутнішими, аби маскувати недоліки, захищатися від холоду, спеки й поранень або ж срамоту власну приховувати. Ми ще й досі так робимо. Ця трохи провокативна книжка занурюватиме допитливого читача у невичерпну історію людства про його стурбованість власним тіломі певними його частинами у світлі публічного простору — від підв’язаного пеніса до накладних сідниць. Вона торкається примхливих меж нашого видимого тіла за різних епох, традицій, релігійних уподобань на розмаїтих прикладах оголеного і прихованого, стриманого і спокусливого, привабливого та скандального образу в очах сторонніх.

Про автора

Мінеке Схіппер

(нар. 1938) – почесна професорка міжкультурного літературознавства в Ляйденському університеті та авторка кількох наукових книжок, есеїв і романів. Вивчала французьку мову та філософію в Утрехтському університеті, спеціалізуючись, крім іншого, на літературознавстві (почесний доктор). Розпочала свою кар’єру в Африці, де працювала в Університеті Вільної Республіки Конго у 1964–1968-му й 1970–1972 роках. Після повернення до Нідерландів у 1973 році Схіппер отримала ступінь доктора філософії в Амстердамі. Її дисертація була присвячена зображенню європейців у африканських романах, у ній також розглядалося питання, що «інші» думають про нас. Досліджувала літературу різних культур спочатку в Університеті Амстердама, де в 1988 році стала першою професоркою міжкультурної літератури в Нідерландах, а відтак у 1993 році Ляйденський університет запропонував їй очолити новостворену кафедру з такою самою назвою.

Схіппер працювала запрошеною професоркою у Нігерії, Кенії, Зімбабве й Буркіна-Фасо, а також читала численні лекції в Китаї, де багато років працювала з колегами з Китайської академії соціальних наук (CASS) у проектах з історії героїв і міфології творіння. У 1999 році отримала ступінь почесної професорки в Університеті Сичуань у Ченду в Китаї. У грудні 2008 року була відзначена орденом Оранських-Нассау за заслуги перед своєю країною та міжнародною спільнотою за розбудову міжкультурних мостів. Співпрацює з Ляйденським університетським центром мистецтв у суспільстві (LUCAS), а як письменниця, що творить у жанрі як художньої, так і наукової літератури, читає лекції в університетах (від Берклі до Пекіна, від Стокгольма до Преторії), а також для громадськості не тільки у Гаазі та Брюсселі, а й, наприклад, у синагозі в Ляйдені, для мусульманської громади в Найробі, Форуму арабських жінок, Чайного будинку в Пекіні, Товариства фольклористів у Єгипті та на книжковому ярмарку в Стамбулі. Співпрацює з багатьма науковими та громадсько-політичними журналами. Крім наукових розвідок, опублікувала три художніх романи. Книжки Мінеке Схіппер, передусім «Ніколи не беріть шлюб із жінкою з великими ногами» та «Голі чи покриті», перекладені багатьма мовами по всьому світу.